9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

OKULLARDA COVID-19 ÖNLEMLERI ARTIRILACAK

MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI: OKULLARDA COVID-19 ÖNLEMLERI ARTIRILACAK

ŞEHİT TURGUT ORTAOKULU’NDAKİ ÖĞRENCİLERİN VE ÖĞRETMENLERİN PCR TESTİ NEGATİF

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, ülkede koronavirüs (Covid-19) vakalarında görülen artış dolayısıyla, KKTC genelinde tüm okullarda Covid-19 önlemlerinin artırılacağını açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Amcaoğlu, Güzelyurt Şehit Turgut Ortaokulu’nda bir öğrencinin koronavirüs testinin pozitif olarak saptanmasının ardından temaslısı olan tüm öğrencilere ve öğretmenlere PCR testi yapıldığını, test sonuçlarının tamamının negatif çıktığını söyledi.

Şht. Turgut Ortaokulu’nda eğitimin devam edeceğini, gerekli temizlik ve ilaçlama işlemlerinin yapıldığını belirten Bakan Amcaoğlu, tedbir maksatlı öğrenci ve öğretmenlere önümüzdeki birkaç gün içerisinde PCR testinin tekrar yapılacağını da ifade etti.

Amcaoğlu, ülkede yerel vakaların arttığına işaret ederek, çocukların sağlığı için tüm okullarda önlemlerin artırılacağını da vurguladı.

Bakan Amcaoğlu, vatandaşlara, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ve mümkün olduğunca kapalı ve kalabalık ortamlarda bulunmamaları çağrısında da bulundu.

Ana SayfaEĞİTİMOKULLARDA COVID-19 ÖNLEMLERI ARTIRILACAK
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 5 ARALIK 2021 PAZAR

Rum kesiminde son 24 saatte 57,003 test yapıldı, 307 yeni vaka tespit edildi. Hayatını kaybeden olmadı. Güneyde pozitiflik oranı 0.54 olarak açıklandı.  
spot_img
spot_img
spot_img