10.3 C
Lefkoşa
20 Ocak 2021 Çarşamba

OLGUN AMCAOĞLU YÖK BAŞKANI PROF. DR.YEKTA SARAÇ İLE GÖRÜŞTÜ

GÖRÜŞMEDE PANDEMİ NEDENİYLE KKTC ÜNİVERSİTELERİNİN YAŞADIĞI SORUNLAR KONUŞULDU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile online görüşme gerçekleştirdi.

Bakanlık açıklamasına göre, görüşmede pandemi nedeniyle KKTC  üniversitelerinin yaşadığı sorunlar konuşuldu.

Bakan Amcaoğlu, geçen hafta ülkedeki üniversite rektör ve yetkilileri ile Lefkoşa’da yaptıkları ve Başbakan Ersan Saner’in de katıldığı toplantı ile ilgili olarak YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’la görüş alışverişinde bulunduklarını ve önümüzdeki süreçte özellikle Türkiye’deki öğrencilerin KKTC’ye getirilmesi konusunda neler yapılabileceğini ele aldıklarını kaydetti.

Amcaoğlu, YÖK Başkanı ile gerçekleştirilen görüşmeyi son derece faydalı olarak niteledi ve işbirliklerinin en üst seviyede devam edeceğini vurguladı.

Amcaoğlu, KKTC üniversitelerinde eğitim gören ve halen pandemi nedeniyle Türkiye’de bulunan 30 bin civarındaki öğrenciyi, ikinci dönemde ülkeye getirip, yüz yüze eğitimi başlatmanın en önemli hedefleri arasında olduğunu da ifade

Ana Sayfa EĞİTİM OLGUN AMCAOĞLU YÖK BAŞKANI PROF. DR.YEKTA SARAÇ İLE GÖRÜŞTÜ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİAD GENEL KURULU GERÇEKLEŞİYOR

Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği’nden yapılan açıklamada 22. Dönem Olağan Genel Kurulu 21 Ocak 2021 Perşembe günü saat 15:00’de, Kıbrıs Türk Ticaret Odası...