36.4 C
Lefkoşa
26 Temmuz 2021 Pazartesi

Ömer Çelik: Nefret ve iftira suçu işleyen Elcil’le ilgili hukuki ve siyasi olarak en sert karşılık verilecek

AK Parti MKYK ve MYK Üyesi ve parti sözcüsü Ömer Çelik Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası adına açıklama yapıp iftira ve nefret suçu işleyen Şener Elcil’le ilgili hukuki ve siyasi olarak en sert karşılığın verileceğini açıkladı. 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil Rum lider Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklamada yer alan ifadelerinde “gerçek dışı iddialar ve hakaretler” kullanmış ve “Sn. Anastasiadis AKP’nin memuru olmaktan gurur duyuyorum diyen Sn. Ersin Tatar ile masaya oturmaktan siz de gurur duyuyor musunuz?” diye sormuştu.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in  yaptığı “çirkin ve asılsız iddialar” ile ilgili Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’da geçtiğimiz günlerde yargıya başvuracağını duyurmuştu.

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili çirkin sözlemlerine bir cevap da Türkiye’den geldi. 

AK Parti MKYK ve MYK Üyesi ve parti sözcüsü Ömer Çelik  sosyal medya hesabı üzerinden Şener Elcil’e hukuki ve siyasi olarak en sert karşılığın verileceğini açıkladı. 

İşte o paylaşımdan detaylar….

“Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası adına yayımlanan sözde basın açıklaması, faşist ve ahlaksız bir dille Sn Cumhurbaşkanımıza ve KKTC Cumhurbaşkanı Sn Ersin Tatar’a saldırmaktadır. İftira ve nefret suçu ile dolu bu metin bir açıklama değil, karanlık bir zihniyetin tezahürüdür.

Cumhurbaşkanımıza dönük olarak bu yapılanma tarafından kullanılan ifadelere siyasi ve hukuki olarak en sert karşılığı vereceğiz. İsmindeki “Türk” sıfatını hakketmeyen bu yapılanmanın sözde açıklamasını bir “beşinci kol faaliyeti” olarak değerlendiriyoruz.

KKTC’nin milli iradesini hiçe sayan bu yapılanma, Rum Kesimi lideri ile görüşmesi öncesi KKTC Cumhurbaşkanı Sn Ersin Tatar’ı hedef aldı ve Sn Cumhurbaşkanımıza dönük hadlerini aşan bir açıklama yaptı. Bu açıklama Rum tezlerine biat etmek, Türkiye ve KKTC’ye düşmanlık etmektir.

Açıklamadan anlaşılacağı üzere bu zihniyet, Cumhurbaşkanımızın Kıbrıs Türklerinin menfaatleri noktasındaki kararlı tutumunu ve Sn Ersin Tatar’ın Kıbrıs Türkünün haklarına sahip çıkma iradesini sorun olarak görüyor.

Türkiye’nin ve KKTC’nin meşru makamlarını hedef alan bu sözde açıklama bir kara propaganda metnidir. Türkiye ve KKTC vatandaşlarının demokratik iradesini hedef almaktadır. Bu kara propaganda metnine imza atan zihniyet, demokratik değerlerden nasibini almamış zihniyettir.

Rum liderine Cumhurbaşkanımızı ve KKTC Cumhurbaşkanı Sn Ersin Tatar’ı şikayet etmeye kalkan bu çarpık zihniyetin siyasi pusulasının Türkiye ve KKTC düşmanlığı olduğu açıktır. Bu açıklama tüm Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC vatandaşlarına düşmanlık etmektedir.

Demokratik değerlere düşman bu zihniyet, Cumhurbaşkanımızı ve partimizi hedef alarak iftiralarına devam etmiştir. Cumhurbaşkanımıza karşı Yunan ve Rum faşistlerin diliyle konuştukları açıktır. Bu, onların hangi adrese kayıtlı olduklarını da gösteriyor.

Öğretmenlikle ve sendikacılıkla bağdaşmayan bu açıklama Kıbrıs Türk davasına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırıdır. Rum tezlerine ve EOKACI siyasete biattir. Bu açıklamadan sorumlu olanları şiddetle kınıyoruz. Herkesi de kınamaya ve protesto etmeye davet ediyoruz.”

 

Ana Sayfa GÜNDEM Ömer Çelik: Nefret ve iftira suçu işleyen Elcil'le ilgili hukuki ve siyasi...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 25 TEMMUZ 2021 PAZAR

Rum kesiminde son 24 saatte 73 bin 053 test yapıldı, 727 yeni vaka tespit edildi, 2 yeni can kaybı meydana geldi. Salgının başlangıcından bu yana...