13 Ekim 2014 Pazartesi, 13:53

Otopsi görüntülerini istedilerMÜNEVVER Karabulut’un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Cem’in ölmediğiyle ilgili sosyal medyadaki iddialar üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek, Cem’in Silivri Cezaevi’nin reviri ile Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisi sırasında çekilen görüntüleri intiharıyla ilgili görüntüleri izleme talebinde bulundu.

Avukat Epözdemir, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun’la yaptığı görüşmenin ardından şunları söyledi:“Sosyal medya ve basında olayın bir intihar değil kaçma ya da kaçırılma olayı olduğuna dair şüphe oluştu. Bunun üzerine ailenin talebi ve kamu vicdanını rahatlatmak için Başsavcı’ya talepte bulunduk.Başsavcı ve soruşturma savcısı ile görüştüm. Başsavcı talebimizi değerlendireceğini söyledi. Fakat talebimizin kabul görmesi çok olağan değil. Cem Garipoğlu çamaşır ipini 3 kere boynuna dolamış, 2 kere de düğüm atmış.Silivri Cezaevi’ndeki olay yeri incelemesi tam 6 saat sürmüş. Başsavcı cezaevine giderken beraberinde Adli Tıp Uzmanı bir hekim de varmış. Her şey kayıt altına alınmış. Bunlardan da intihar ettiği çok net, tartışmaya mahal vermiyor ve açık. Hayatın olağan akışına uygun değil zaten kaçma şüphesi. Bunu o zaman da söylemiştim. Ancak müvekkillerimin talebiyle buraya geldim ve başvurumu yaptım.”

Cuma sabah saatlerinde gelen Cem Garipoğlu’nun tek kişilik hücresinde intihar ettiği haberi Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Sosyal medya kullanıcıları ise fikirlerini internette paylaştı. Garipoğlu’nun öldürüldüğünü söyleyen de var kaçırıldığını da..

Birçok kişi Garipoğlu’nun ölmediğine ve hapisten kaçırılıp intihar süsü verildiğine hatta gündemin değiştirilmek için böyle bir şey yapıldığına inanıyor ve iddia ediyor. Düşüncelerini Twitter’dan belirten kullanıcılardan bir kısmı ise Cem Garipoğlu yerine bir başkasının öldürülüp yerine koyulduğu düşünüyor.

İşte o Tweet’lerden öne çıkanlar:

Kerim Yılmaz @krmylmz1903
Bu Cem Garipoğlu denen şerefsizin cezaevine gireli 4-5 oldu nerden bakarsan adam niye beklesin intihar etmek için bu kadar sene kesin kaçtı.Bir Twitter kullanıcısı ölen asıl mahkumun aslında başkası olduğunu iddia etti.Cem Garipoğlu’nun ise özel bir uçakla Okecie’ye (Polonya) gittiğini savundu.

Zeynep Yılmaz @zeynepppyilmaz
Paranoyak olduk ya düşünmeden edemiyor insan bu Garipoğlu cidden intihar mı etti yoksa hani ne biliim kaçtı mı uzak diyarlara falan..:/

Ufunet Abla @ufunethanim
bence cem garipoğlu intihar etmedi kaçtı, eminim bundan

Emine Altunkap @eminealtunkap
Cem Garipoğlu intihar mı etti, kaçtı mı? Cesedini görmeden inanmam!!!

HÜRRİYET

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz