30.1 C
Lefkoşa
26 Eylül 2021 Pazar

ÖZERSAY: “BİRLEŞİK KRALLIK’TA COVID-19 NEDENİYLE 4 VATANDAŞIMIZI DAHA KAYBETTİK”

“YAŞAMINI YİTİRENLERİN TOPLAM SAYISI 97’YE YÜKSELDİ… DURUMUN CİDDİYETİNİ SÜREKLİ AKILDA TUTMAK VE TEDBİRLİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Birleşik Krallık’ta Covid-19 salgınının ikinci dalgasında, kasım ayında 4 Kıbrıslı Türk’ün daha hayatını kaybettiğini ve salgın sürecindeki can kayıplarının 97’ye yükseldiğini bildirdi.

Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, KKTC Londra Temsilciliği’nden aldığı bilgiye göre 4 vatandaşın daha Covid-19 salgınının Birleşik Krallık’taki ikinci dalgasında hayatını kaybettiğini belirtti.

Salgın başladığından bu yana virüs nedeniyle Birleşik Krallık’ta yaşamını yitiren Kıbrıslı Türklerin toplam sayısının ellerindeki resmi kayıtlara göre 97’ye yükseldiğini bildiren Özersay, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi.

Özersay, paylaşımında uyarıda da bulunarak “Bugün salgın açısından ülkemizin içinde bulunduğu nispeten iyi koşullar nedeniyle durumun ciddiyetini zaman zaman unutuyoruz. Oysa bunu sürekli akılda tutmak ve tedbirli olmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Ana Sayfa COVID-19 ÖZERSAY: “BİRLEŞİK KRALLIK’TA COVID-19 NEDENİYLE 4 VATANDAŞIMIZI DAHA KAYBETTİK”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 25 EYLÜL 2021 CUMARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...