Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.08 Haziran 2016 Çarşamba, 14:59

Öztoprak: Amiral Gemisini 2. Üniversite Yapacaksınız -VIDEO

9 Haziran’da yapılacak rektörlük seçimi DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam, eski rektörlerden Prof. Dr. Abdullah Öztoprak arasında yaşanacak.Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’de rektörlük seçimine son bir gün kalırken , rektör adayları Abdullah Öztoprak ve Nejdet Osam, son açıklamalarını gazeteci Nazmi Pınar’a yaptılar.

DAÜ idari personel ve akademisyenlerin oylarıyla belirlenecek olan rektörlük yarışında adaylar oldukça iddialı açıklamalarda bulunurken, kendisine oy verecek olan personel ve akademisyenlere de son mesajlarını ilettiler.

Heyecanlı ve oldukça da rekabet dolu bir seçim yarışının yaşandığı DAÜ’de  seçim atmosferini gazeteci Nazmi Pınar adayları yerinde ziyaret ederek nabız yoklaması yaptı.

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bu yönetimle gidişatı iyi değil

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) rektör adayı eski rektörlerden Prof. Dr. Abdullah Öztoprak çalışanların isteği üzerine aday olduğunu belirtirken, DAÜ’nün gidişatının iyi olmadığının altını çizdi.

Öztoprak, üniversitenin şimdiki yönetimle her geçen gün geriye gittiğini söyledi ve şu şekilde devam etti ; DAÜ’müz bir çok konuda geriye gitti, üniversite çalışanlarının kendini benimsediği bir kurum değildir artık DAÜ. Biz deneyimliyiz, Ekibim değişiyor, bir çok arkadaşımızla ayrıldık ve  gençleştik. Gençleşmek her zaman iyidir. Yeni bir ekiple geliyorum. Tecrübem var, bilgim var, geçmişimi herkes biliyor. Onun için çok iddialıyım kazanacağım ve bundan hiçbir şekilde şüphem yok.

DAÜ’de ki düşüşü durduracağız

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’de büyük bir düşüş olduğunu söyleyen Öztoprak bu düşüşü durduracaklarını belirtirken ,  Amiral gemisi olarak nitelendirdiği DAÜ’nün neredeyse ikinci üniversite haline geleceğini kaydetti.

Öztoprak ; “ Bizler göreve geldiğimizde bu düşüşü durduracağız. Amiral gemisi olan DAÜ neredeyse ikinci üniversite haline geldi. Öğrenci sayısında her geçen gün düşüş var. Öğrenci sayısı belki her şey demek değildir ama önemlidir. Belki kaynağımızın %10’u devletten alıyoruz ama öğrenciden aldığımız para ile ayaktayız. Onun için sayı önemlidir. Vizyonunuz olacak belirli hedefleriniz olacak üniversiteyi mali açıdan ve akademik açıdan belirli yere getireceksiniz. Bizim üniversitemiz mali açıdan da akademik açıdan da iyiye gitmiyor. Onun için bu geminin kaptanı olmaya karar verdim” dedi.

DAÜ’lülere de seslenen Öztoprak ;” Sevgili DAÜ’lüler daha önce başarılı bir dönem geçirdik. Şu anda DAÜ durağan bir dönemde, öğrenci sayısında düşüklük başlamış, idari yönetimde aksaklıklar başlamış,  akademik yatırımlar yeterince yapılamıyor. Ben yine rektörlüğe adayım ve sizlerin desteğiyle yine rektör olacağım, DAÜ’müzü tekrar amiral gemisi haline getireceğim. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır çok sağ olun” dedi.

af36fde3-f999-41ce-a769-57cf71009fa3

 ÖZEL HABER www.kibrissondakika.com

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz