21.9 C
Lefkoşa
18 Eylül 2021 Cumartesi

Polis Genel Müdürlüğü ….

Polis Genel Müdürlüğü Güney Afrika uyruklu bir şahsın bazı KKTC vatandaşlarına mektup göndererek babasından kalan parayı yurt dışına çıkarmak için yardım talebinde bulunduğunu belirtti ve bu mesajlara itibar edilmemesini istedi.

Polis Basın Subaylığı aracılığıyla yapılan uyarı şu şekilde:

“Son zamanlarda, Güney Afrika uyruklu Phillip Chitsungo isimli şahsın, babası Lawrence Chitsungo tarafından kendisine bırakılan 12,5 milyon ABD dolarını, ülkesinden çıkarabilmek amacıyla, Uluslararası Firmalar Rehberi’nden temin ettiği bazı KKTC vatandaşlarına mektup göndererek, söz konusu parayı vereceği hesap numarasına havale etmek istediğini, buna karşılık olarak ilgili şahıslara, toplam miktar üzerinden yüzde yirmi pay vermeyi teklif ettiği öğrenilmiştir.

Söz konusu şahsın, yardım talep ettiği şahıslara, irtibat numarası olarak +27785702690 telefon numarası ile phillipchitsungo@gmail.com elektronik posta adresini verdiği tespit edilmiştir.

Ayrıca yapılan araştırmada; kendisini Lawrence Chitsungo’nun büyük oğlu olarak tanıtan Johnson Chitsungo isimli şahsın da, internet ortamında elektronik posta yoluyla benzer mektupları birçok kişiye gönderdiği öğrenilmiştir.

Değerli halkımızın, dolandırıcılık amacı güdülen bu tür mesajlara itibar etmemeleri önemle rica olunur”

Ana Sayfa Genel Polis Genel Müdürlüğü ....

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI / 17 EYLÜL 2021 CUMA

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor? - 17/09/2021 - Tarihinde Geçerli...