19 Mart 2020 Perşembe, 17:28

Polis işte bu sorumsuzluğun önüne geçti!

KKTC’de korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında işyerlerinin açılmaması ve otobüs faaliyetlerinin durdurulması yönünde alınan kararlara uymayan kişiler ile ilgili yasal işlem yapıldı. İ.K. isimli şahsın otobüsüne 31 yolcu alarak taşıma yapması ise pes dedirtti!Korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında işyerlerinin açılmaması ve otobüs faaliyetlerinin durdurulması yönünde, Bakalar Kurulu’nca alınan kararlara uymayan kişiler ile ilgili yasal işlem yapıldı.

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Kallavi Oto Kaporta isimli iş yerinin açık bulundurularak faaliyette bulunduğu tespit edildi.

Öte yandan 58 yaşındaki İ.K. isimli şahıs kullanımında bulunan otobüs ile 31 kişiyi Ziyamet’ten Gazimağusa’ya götürdüğü sırada İskele’de tespit edildi. Lefkoşa’daki iş yeri işletmecisi ve otobüs şoförü hakkında yasal işlem başlatıldı.

Korona virüsü salgının görüldüğü ve sıkı önlemlerin alındığı ülkede alınan kararlara uygun hareket etmeyen otobüs sürücü İ.K.’nin yaptığı ise pes dedirtti. Virüsün yayılmaması için kalabalığa girilmemesi yönünde özen gösterilmesi gerekirken, otobüs şoförünün 31 yolcu alarak taşımacılık yapması “sorumsuzluk” olarak yorumlandı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz