Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.25 Aralık 2017 Pazartesi, 09:24

Polise ‘FETÖ’cü müsün?’ diyen İngiliz vatandaşına hapis istemiİngiltere’ye uçmak için Atatürk Havalimanı’na gelen İngiltere ve Türkiye vatandaşı hemşire Meral Menteş Liggins, görevli polisle tartıştı. Polisle tartışan Liggins, “Ben de senin bilgilerini öğrenmek istiyorum. Belki sen FETÖ’cüsün” deyince hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sabah gazetesinin aktardığına göre, Hem Türkiye hem de İngiltere vatandaşı olan hemşire Meral Menteş Liggins, oğlu Troy Tolga Liggins ile birlikte İngiltere’ye gitmek üzere 1 Kasım’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na gitti.

Anne ile oğlu, İngiliz pasaportlarını görevli polis Rıdvan A.’ya uzattı. Pasaportlarda vize olmadığını gören memur, T.C. vatandaşı olup olmadıklarını sorunca Meral Liggins, üzerinde kimlik olmadığını ifade edip, “Neden soruyorsun, İngiliz pasaportuyla giriş yaptım. Bu çıkış için yeterli” dedi. Memurun danıştığı şefi, kadının soyisminin Menteş olduğunu söyleyip sorun olmadığını kaydetti.

‘SEN BENİM BİLGİLERİMİ GÖRÜYORSUN, BEN DE SENİNKİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM’

Rıdvan A., işlemlere devam ederken Meral Linggis, “Her yerde soruyorlar biz terörist miyiz, FETÖ’cü müyüz, kaçıncı kontrol?” şeklinde söylendi. Polise ismini soran Meral Liggins, cevap alamayınca “Sen benim bilgilerimi görüyorsun, ben de senin bilgilerini öğrenmek istiyorum. Belki sen FETÖ’cüsün” dedi. Hakkında tutanak tutulan kadın, ifadesi alınarak serbest bırakıldı. İfadesinde iddiaları kabul etmeyen Liggins, uçağı kaçırmak üzere olduğu için panik atak ve psikolojik rahatsızlığının arttığını savundu. Polis memurunun şikayeti üzerine başlatılan soruşturmanın ardından Meral Liggins hakkında hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz