25 C
Lefkoşa
20 Nisan 2021 Salı

POLİSİYE OLAYLAR; HIRSIZLIK,UYUŞTURUCU,ÖLÜM, SİLAH TASARRUFU…

GÖNYELİ’DE İKİ KİŞİ MANGAL KÖMÜRÜNDEN ZEHİRLENEREK ÖLDÜ

Gönyeli’de dün gece iki kişi kaldıkları evde ölü bulundu.

Polis Basın Bülteni’ne göre, Abdoulaye Yansane (E-34) ve Bangaly Cobte’nin (E-30) vücudunda yapılan dış muayenede darp ve cebir izine rastlanmadı.

Yapılan soruşturmada Yansane ve Cobte’nin ısınmak için oda içerisinde yaktıkları mangal kömüründen çıkan karbon monoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdikleri değerlendirildi.

Kesin ölüm sebebi, yapılacak otopsilerinin ardından belirlenecek.

UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

Gazimağusa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu suçu ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında olayla bağlantısı olduğu tespit edilen H.A.’nın (E-35)’ Hisarköy ve Göçmenköy’de bulunan iki ayrı ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada; yaklaşık 17 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi, içerisinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet cam tabak, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet banknot para, 1 adet kredi kartı,1 adet pipet parçası ve 2 adet jilet bulunarak emare alındı. Adı geçen  şahıs tutuklandı.

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerinde polis tarafından  dün yapılan aramada; 1 adet toplu tabanca ve tabancaya ait 5 adet canlı mermi bulunarak emare alındı. Mesele ile ilgili olarak M.T. (E-33), E.K. (E-33) ve T.Q. (E-24) tutuklandı.

HAMİTKÖY’DEKİ SOYGUNLA İLGİLİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Hamitköy’de önceki gün meydana gelen soygunla ilgili aranan O.O. (E-27), V.O. (E-29) ve A.O.O. (E-26) tespit edilerek tutuklandı.

HIRSIZLIK

Dipkarpaz’da Osman Bey Sokak üzerinde inşaat tadilatı devam etmekte olan ikametgah içerisinden Mehmet Güngör’e ait 9 adet muhtelif ebatlarda kalıp tahtası, 11 adet demir kelepçe ve 1 adet su terazisi çalınmasıyla ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen W.M. (E-25) ve M.Z. (E-26), tutuklandı.
(YIL/ŞEB)

Ana Sayfa GÜNDEM POLİSİYE OLAYLAR; HIRSIZLIK,UYUŞTURUCU,ÖLÜM, SİLAH TASARRUFU…

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 19 NİSAN 2021 PAZARTESİ (3...

Rum Kesimi Sağlık Bakanlığı Pazartesi günü COVID-19'dan 3 hastanın öldüğünü ve 822 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca 68'inin durumu ciddi olan 284 COVID-19...