9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

PUTİN’DEN BİDEN’A: GÖRÜŞMEYE HAZIRIM

Rusya Devlet Başkanı Putin, ”Biden ile cuma veya pazartesi günü görüşmeye hazırım” diyerek 2 ülkenin ilişkilerini koruması gerektiği mesajını verdi. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ise, “Biden, Putin’e katil demekten pişman değil” denildi.

Putin, Rossiya 24 devlet televizyon kanalında yaptığı konuşmada, en son Biden’in inisiyatifi ile telefon görüşmesi yapıldığını hatırlatarak, “Çevrim içi yöntem ile canlı yayında ABD Başkanı Biden ile tartışmamızı devam ettirmeyi öneriyorum. Erteleme olmadan, doğrudan, açık, canlı bir münazara. Bana öyle geliyor ki Rus halkı, Amerikan halkı ve diğer pek çok ülke halkı için ilginç olacak.” dedi.

Bu meseleyi uzatmak istemediğini ve hafta sonu dinlenmek için ormana gitmek istediğini belirten Putin, bu yüzden yarın ya da pazartesi bu münazarayı yapmayı önerdi.

Putin, “Amerikan tarafı için uygun olan herhangi bir zamanda biz hazırız. Şimdi Rusya Dışişleri Bakanlığına talimat veriyorum.” ifadesini kullandı.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Biden, Putin’e katil demekten pişman değil” denildi.

Biden, ABC News kanalına verdiği mülakatta, “Putin’in katil olduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna “evet düşünüyorum” yanıtını vermişti.
Amerikan Başkanı, o röportajda Putin’in “ruhu olmayan” bir insan olduğunu da söylemişti.

Kaynak: NTV

Ana SayfaDÜNYAPUTİN'DEN BİDEN'A: GÖRÜŞMEYE HAZIRIM
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 5 ARALIK 2021 PAZAR

Son 24 saatte yapılan test sayısı 20.178 olup, 211'i yerel 262 pozitif vakaya rastlanmış, 1 kişi hayatını kaybetmiş, 328 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt...
spot_img
spot_img
spot_img