14 Ekim 2016 Cuma, 19:56

Riva’da tarihi toplantı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, kulüp başkanlarını Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kabul ettiTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, kulüp başkanlarını Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kabul etti. 16.00’da başlayan toplantı öncesinde basın mensuplarının görüntü alınmasına izin verildi.

Daha sonra basına kapanan toplantının ana maddesinin yayın ihalesi olduğu belirtildi. Haziran 2017’de sona erecek Süper Lig yayın ihalesinin yenisi Kasım 2016’da yapılacak. Bu ihale öncesinde kulüp başkanlarına komisyon tarafından bugünkü toplantıda bilgi verileceği belirtildi.

DEMİRÖREN: “6 FİRMADAN TEKLİF ALDIK! YABANCILAR DA VAR”

Toplantı sona erdi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“6 tane firmanın müracaatı var ihalemizle ilgili olarak. Yurt dışından da teklif var. Komisyonumuzla beraber bütün firmalarla tek tek görüştük. Yurt dışından gelen danışmanlarımızla yeni bir paket sistemi oluşturma çalışmalarını yaptık. Bugün bu çalışmalarla ilgili kulüplerimize bilgi verildi. Onların görüşleri masada alındı. Son görüşlerini de salı gününe kadar iletecekler. Ondan sonra da ihale sürecimiz beklediğimiz rakamlara kadar ulaşacaktır inşallah. Süreçle ilgili sıkıntı yok. Allah kısmet ederse bu ayın 25’ine doğru şartnamemiz çıkacak. 25 Kasım gibi de ihalemiz tamamlanmış olacak. Dün akşam da söylediğim gibi rakamın 600 milyon dolar civarında olacağını bekliyoruz.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz