9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

RMMO’da Güneş Çarpması Vakası

 

Simerini ve diğer gazeteler yeni vakanın Baf acemi kampında meydana geldiğini yazdı. Habere göre komando olmak için sağlık kontrolünden geçtikten ve sağlam raporu verildikten sonra salı günü, bin 600 metre koşu yaptırılan asker adayı, koşu sonrasında şiddetli baş ağrısıyla Baf Genel Hastanesi’ne kaldırıldı.

Babası, eğitim kampı komutanlarının kendisini defalarca arayarak oğlunun hastaneden çıkarılıp kampa geri gönderildiğini söylediklerini, hatta kamp komutanının “hala komando olup olamayacağı belirlensin diye sabah doktor kuruluna gönderdim” dediğini ancak cep telefonunu aradığında telefonu oğlu yerine bir arkadaşının açtığını ve “Burun kanaması yüzünden yeniden Baf hastanesine kaldırıldı” cevabı aldığını anlattı.

Gazete ikinci vaka hakkında babasının “sıcak çarpması”, RMMO’nun “basit susuzluk ve halsizlik”  hastane doktorlarının ise “güneş çarpması”  nitelemesi yaptığına işaret etti.

Haberde, sıcak çarpması yüzünden günlerdir yoğun bakımda tutulan ilk vakanın durumunun stabil olduğu ve solunum cihazından bugün çıkartılabileceği bilgisi de verildi.

Ana SayfaGenelRMMO'da Güneş Çarpması Vakası
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 5 ARALIK 2021 PAZAR

Son 24 saatte yapılan test sayısı 20.178 olup, 211'i yerel 262 pozitif vakaya rastlanmış, 1 kişi hayatını kaybetmiş, 328 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt...
spot_img
spot_img
spot_img