18.2 C
Lefkoşa
5 Aralık 2020 Cumartesi

Rum taksiciler Kıbrıslı Türk taksicilerden şikayetçi!

Rum basını verdiği haberde “Kıbrıslı Türk Taksilerle İlgili Durum Tahammül Edilemez” başlıklı haberinde, yurt dışından Larnaka Havalimanı’na veya Rum kesimine giden turistlerin, Kuzey Kıbrıs’taki taksiler tarafından taşınmasının Rum taksiciler için “tahammül edilemez bir şey” olduğunu ve “Kıbrıslı Rum taksicilerin, Kıbrıslı Türk taksicilerin işlerini ellerinden aldıklarını gördüklerini” yazdı.

Haberde, gazeteye bu konuda şikâyette bulunan Rum taksicilerin, havalimanındaki haksız rekabetin önemli ölçüde arttığı iddiasında bulundukları ifade edildi.

Gazete Rum taksicilerin, Kıbrıslı Türk ve Türk turizm acentelerinin, Larnaka Havalimanı üzerinden Kuzey Kıbrıs’taki turizm bölgelerine turist taşıdıkları, aynı zamanda Kıbrıslı Türk taksicilerin, Kuzey Kıbrıs’taki düşük akaryakıt fiyatlarından ötürü, yolcu sayısı ve güzergâhın uzunluğuna göre, Rum taksicilerden yüzde 20 ile yüzde 40 arasında daha düşük fiyat teklifinde bulunduklarından şikâyetçi olduklarını da ekledi.

Ana Sayfa Genel Rum taksiciler Kıbrıslı Türk taksicilerden şikayetçi!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ATAKAN: “HALKIN PARTİSİ GENİŞ TABANLI TAM TEKNOKRAT BİR HÜKÜMET MODELİ ÖNERDİ”

Halkın Partisi Lefkoşa Milletvekili, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, dörtlü koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının nedeninin Halkın Partisi olarak gösterilmesinin insafsızca olduğunu söyledi ve...