Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.05 Mart 2020 Perşembe, 12:27

Rumlar panikte! “Koronavirüs” sadece bir nefes uzaklıkta”

Tüm dünyanın gündeminde olan Corona virüs salgını Güney Kıbrıs’ın gündemini de meşgul etmeye devam ediyor.Fileleftheros gazetesi, Kıbrıs’ın virüsten sadece bir nefes uzaklıkta olduğu yorumunda bulunduğu haberinde, şu an için ek önlemler alınmasının planlanmadığını ancak kapatılan dört sınır kapısının kapalı kalma sürelerinin uzatılması düşüncesinin mevcut olduğunu yazdı.
Gazete, konunun, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve ilgili bakanlar komitesi arasında gayrı resmi görüşüldüğünü ancak henüz bir karar açıklanmadığını belirtti.
Gazete haberinde, Güney Kıbrıs havaalanları ve limanlarındaki kontrollerin devam ettiğini ve özellikle riskli ülkelerden gelen yolcuların kendi evlerinde izole tutulduklarını belirtirken, dünden itibaren bu sayının 400 olduğunun altını çizdi.
Haravgi gazetesi ise, Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis’in de kendi evinde izole durumda bulunduğunu, bakanın geçtiğimiz Cuma günü, Corona virüsü salgınının yoğun şekilde görüldüğü İtalya’nın kuzeyinden adaya dönüş yapmasının akabinde kendisini evde izole ettiğini yazdı.

TAK

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz