02 Ekim 2018 Salı, 12:41

Rusya’dan Trump’ı çıldırtacak dolar hamlesi

Rusya Merkez Bankası, uluslararası rezervlerinde dolar, euro ve sterlinin payını azaltırken, yuanın payını arttırdı.Rusya Uluslararası Rezervlerinde Dolar, Euro ve Sterlinin Payını Azalttı 2 saat önce
Rusya Merkez Bankası, uluslararası rezervlerinde dolar, euro ve sterlinin payını azaltırken, yuanın payını arttırdı.

Rusya Merkez Bankası, bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla dolar ve euronun uluslararası rezervlerdeki payını azaltırken, yuanın payını arttırdı.

DOLARIN PAYI 43,7’YE EURONUN PAYI İSE 22,2’YE DÜŞÜRÜLDÜ

Rusya Merkez Bankası tarafından yayımlanan “Yabancı Para ve Altın Varlık Yönetimi Konusundaki Faaliyetlerin Değerlendirmesi” adlı raporda, ülkenin uluslararası rezervlerindeki pay dağılımı değerlendirildi.Rusya’nın uluslararası rezervlerinde doların payı, bu yılın ilk çeyreğinde 2017’nin aynı dönemine kıyasla 1,6 puanlık düşüşle yüzde 43,7’ye gerilerken, euronun payı da 3,5 puanlık düşüşle yüzde 22,2’ye indi.

YUANIN PAYI YÜZDE 5’E ÇIKARILDI

Söz konusu dönemde, ülkenin uluslararası rezervlerinde sterlinin payı da 0,3 puanlık gerilemeyle yüzde 7,9’a düşerken, yuanın payı ise 0,1 puanlık artışla yüzde 5’e çıktı. Rusya’nın uluslararası rezervleri 21 Eylül itibarıyla 462 milyar dolar seviyesindeydi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz