Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.25 Ekim 2018 Perşembe, 10:39

S-400’lerin kurulumu Ekim 2019’da başlayacak

Milli Savunma Bakanı Akar, S-400 füze savunma sisteminin kurulum çalışmalarının Ekim 2019’dan itibaren başlayacağını duyurdu.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya’dan alınacak S-400 füze savunma sistemi ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Ekim 2019’dan itibaren bunun kurulum çalışmaları başlayacak” diyen Akar, şunları kaydetti:

“Şu anda personel seçimi safhasındayız. Seçilecek personel 2019 yılının başlangıcından itibaren Rusya’ya eğitime gönderilecek. Orada gerekli eğitimleri alacak, burada görevlerinin başına geçecekler.”

“F35 KONUSUNDA OLUMSUZLUK BEKLEMİYORUZ”

F-35 savaş uçaklarının teslimatıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Akar, haziran ayında iki F35 edildiğini ve dört pilotun Amerika’da eğitimlere başladığını hatırlattı.

Bu konuda herhangi bir olumsuzluk beklemediklerini söyleyen Bakan, “S-400’den, siyasi ve yargıdaki gelişmelerden dolayı birtakım sıkıntılar söz konusuydu ama şu ana geldiğimizde siyasi, askeri şartlar, böyle bir olumsuzluğu düşündürecek durumda değil. Ben herhangi bir şey beklemiyorum” diye konuştu.

Akar, F-35’lerin üsleneceği Malatya’daki altyapı çalışmalarının da yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi ve devam etti: Projede herhangi bir aksaklık yok, proje planlandığı şekilde devam ediyor. Üç ve dördüncü uçaklar da önümüzdeki yıl mart ayında teslim edilecek.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz