21.6 C
Lefkoşa
16 Nisan 2021 Cuma

SAĞLIK BAKANI ÜSTEL, DR. BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, hastane yönetiminden bilgiler alan Bakan Üstel, servisleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Üstel, daha önce Covid- 19 hastaları için kullanılan Nöroloji yoğun bakım bölümünün eksikliklerinin tamamlanması ve çalışmaların başlaması talimatını verdi.

DNA Laboratuvarı’na giderek bilgi alan Üstel, Covid-19 mücadelesinde DNA Laboratuvarı’nın ana merkez olduğunu, laboratuvarda özveriyle emek veren bir ekip gördüğünü söyledi.

Hedefin ülke genelinde PCR testlerinin çoğaltılması olduğunu belirten Üstel, laboratuvarın önüne yapılacak ek bir odayla daha geniş bir ortam sağlanacağını, böylelikle laboratuvarda görevli sağlık çalışanları ve giden vatandaşların daha rahat bir ortamda olacaklarını ifade etti.

Üstel, yangın sonrası zarar gören KVC bölümünde de incelemelerde bulundu.

MASKE, SOSYAL MESAFE, HİJYEN UYARISI

Ziyareti sırasında ülkede devam eden Covid-19 mücadelesine değinen Üstel, salgının henüz sona ermediğini, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Şu anda kısmi bir açılıma gidildiğine işaret eden Üstel, market gibi kalabalık ortamlarda özellikle dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Ana Sayfa GÜNDEM SAĞLIK BAKANI ÜSTEL, DR. BURHAN NALBANTOĞLU DEVLET HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 NİSAN 2021 CUMA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 7890 olup, 54'ü yerel 73 pozitif vakaya rastlanmış, 50 kişi taburcu edilmiştir. 5 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....