21.6 C
Lefkoşa
16 Nisan 2021 Cuma

SAĞLIK BAKANLIĞI BULAŞIN ENGELLENMESİNDE EN ÖNEMLİ UNSURUN HALKIN DUYARLILIĞI OLACAĞINI BELİRTTİ

SAĞLIK BAKANLIĞI BULAŞIN ENGELLENMESİNDE EN ÖNEMLİ UNSURUN HALKIN DUYARLILIĞI OLACAĞINI BELİRTTİ

Sağlık Bakanlığı, salgınla mücadelede en önemli başarı unsurunun halkın göstereceği duyarlılık olacağını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Halkımızın göstereceği duyarlılık, ülkemizin salgınla mücadelesinde en önemli başarı unsuru olacaktır. Covid-19 mücadelesinde  halkımızın kurallara uyması, bireysel olarak herkesin gerekli önlemleri alması, bulaşı  en aza indirgemek için en önemli unsurdur.

Kısmi açılma döneminde genel bir kapanmanın tekrar yaşanmaması için bu mücadelede her bireyin maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması elzemdir.

Bu bağlamda özellikle market alışverişi, bankalar ve mağazalar gibi yerlere gidilirken aile olarak kalabalık bir şekilde gidilmemesi, bulaşı azaltmak acısından çok önemlidir” denildi.

Ateş, öksürük, halsizlik gibi Covid-19  konusunda  en ufak bir kuşku hissedilen durumlarda PCR testi yaptırılması gerektiği kaydedilen açıklamada, “Temaslı olduğunuzu düşündüğünüzde temaslı takip hattı olan 1102 numaralı hattın  aranması  en kısa sürede  hastalığın tespiti ve tedavinin gecikmeden başlaması için  büyük önem taşımaktadır” denildi.

 

Ana Sayfa COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI BULAŞIN ENGELLENMESİNDE EN ÖNEMLİ UNSURUN HALKIN DUYARLILIĞI OLACAĞINI BELİRTTİ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 NİSAN 2021 CUMA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 7890 olup, 54'ü yerel 73 pozitif vakaya rastlanmış, 50 kişi taburcu edilmiştir. 5 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....