21.6 C
Lefkoşa
16 Nisan 2021 Cuma

Sağlık Sektörünün Gelişimine İlişkin Açıklama Yaptı

Beratlı  ”İki Kapılı Adam Olmaz”

Beratlı ”Özel muayenelerde çalışanlar özelde, hastanelerde çalışanlar sadece hastane de çalışmalıdır. Herkesin yetkisi ve sorumluluğu eşit olmalıdır. Bunu sağlamak için de maaş ve çalışma koşulları yeniden düzenlenmelidir. Hem devlette çalışacak hem de özel de hasta bakacak böyle iki kapılı adam olmaz” diyerek yeni sağlık politikaları belirlenirken  mevcut sağlık hizmetlerinin  ‘kalitesinin nasıl daha da artırılacağı’ noktasında ilgililerin yoğunlaşması gerektiğine vurgu yaptı.

Beratlı ”Sağlıkla ilgili Yasalar Değişmeli”

Mevcut Sağlık Yasası’nın elden geçirilmesi, yeni Tabibler Yasası’nın ve Sağlık Çalışanları Yasası’nın ayrı olarak hazırlanması gerektiğini savunan Yrd. Doç. Dr. Beratlı Hasta Hakları  Yasası’na da değinerek,  hastaların da Hasta Hakları  hakkında daha çok bilinçlenmesi gerektiğini vurgulayarak, hastaların hekim seçebilme özgürlüğüne de sahip olmaları gerektiğini belirtti. Beratlı son olarak, dünyada günden güne gelişen teknoloji ile sağlık sektörünün daha ileri bir seviyeye geleceğini vurguladı.

 

Ana Sayfa Genel Sağlık Sektörünün Gelişimine İlişkin Açıklama Yaptı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 NİSAN 2021 CUMA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 7890 olup, 54'ü yerel 73 pozitif vakaya rastlanmış, 50 kişi taburcu edilmiştir. 5 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....