15 C
Lefkoşa
7 Mart 2021 Pazar

ŞAİR AHMED CEVAT’IN OĞLU: “ŞUŞA VE KARABAĞ’DA AZERBAYCAN VE TÜRKİYE BAYRAKLARININ DALGALANMASI GURUR VERİCİ”

Şair Ahmed Cevat’ın torununun oğlu: “Şuşa ve Karabağ’da Azerbaycan ve Türkiye bayraklarının dalgalanması gurur verici”

“Şuşa’da büyükbabamın adını taşıyan Türk Dünyası Kültür ve Edebiyat Merkezi’ni açmak istiyorum”

Ahmed Cevat’ın torununun oğlu Cevat Ahunzadeh, Şuşa’da dedesinin adını taşıyan bir Türk Dünyası Kültür ve Edebiyat Merkezi açmak istiyor.

Bu konuda açıklama Cevad Ahundzade’den geldi.

“Düşman hala gözlerini Şuşa’dan ayırmıyor. Başkomutan İlham Aliyev’in dediği gibi, gözbebeğimiz Şuşa ve Karabağ’ı korumalıyız. Şuşa tarihi değerleriyle halkımızın hafızasına damgasını vurmuştur. Bu şehir Türk dünyasının merkezi olmalı. Şuşa’yı korumak için ideolojik düşüncemizi de güçlendirmeliyiz. Türk dünyasının edebiyat, kültür ve düşüncelerinin merkezi olmalıdır. Böyle bir merkezin açılmasının Türk dünyasının dikkatini Şuşa ve Karabağ’a çekeceğini düşünüyorum. Merkez ayrıca Türk dünyası ile ilgili bir dizi etkinlik düzenleyebilir.

Ahundzadeh, büyükbabasının zamanında Türk dünyasının birliği için çalıştığını da vurguladı:
“Dedemin hayali Türk birliğini görmekti. Bugün, topraklarımızın özgürlüğüne kavuştuğu için ruhu mutlu. Şuşa ve Karabağ’da Azerbaycan ve Türkiye bayraklarının dalgalanması gurur verici” dedi.

Ana Sayfa DÜNYA ŞAİR AHMED CEVAT'IN OĞLU: "ŞUŞA VE KARABAĞ'DA AZERBAYCAN VE TÜRKİYE BAYRAKLARININ DALGALANMASI...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ABD’DE 1,9 TRİLYON DOLARLIK EKONOMİK DESTEK PAKETİ SENATO’DAN GEÇTİ

Beklenen destek paketi sonunda senatodan geçti... ABD'de 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'dan geçti ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs salgınının etkilerine dönük olarak istediği 1,9...