Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.10 Temmuz 2018 Salı, 13:39

Saklı Cennet Burhaniye!-FOTO GALERİ

Denizin en temizi, rüzgarın en tatlısı, plajın en güzeli, zeytinyağının en değerlisi, mavi ve yeşilin kucak kucağa yaşadığı şehir; Burhaniye!Antik Çağ’ın adalet, barış, sağlık ve buluşma merkezi olan Burhaniye, “Zeytin Rivierası” olarak anılan Edremit Körfezi’nin şirin bir yerleşim merkezidir.

Batıda Ege Denizi, kuzeyde Edremit, güneyde Gömeç ve Ayvalık, güneydoğuda da Bergama ile komşu olan ilçe, kuzeyinde yer alan Kaz Dağları ile doğu ve güney doğusunda yer alan Madra Dağı arasındaki verimli topraklardan oluşan ova üstünde kurulmuştur.

Denizden ortalama yüksekliği 10 metre olan ilçenin Ege Denizi’ne 17 kilometre uzunluğunda kıyı bandı vardır. Bu kıyı bandında kilometrelerce uzunluğunda ince ve temiz kumlu doğal plajlar yer almaktadır.

Balıkesir -İzmir -Çanakkale  yol ayrımı üzerinde bulunması, hem ulaşımı kolaylaştırmakta hem de ilçenin turistik önemini artırmaktadır.
Altınoluk’la birlikte Burhaniye-Ören, dünyanın en yoğun oksijenine sahiptir ve “oksijen çadırı” olarak adlandırılmaktadır.
Burhaniye kumsalının ışıl ışıl parlamasından dolayı mitolojide “Işık Sahili” olarak geçer. Hatta Tanrıça Hera’nın, İda Dağları’ndan gelip, bu ışıl ışıl kumsalda güzelliğine güzellik kattığı rivayet edilir.

Ege Denizi kıyısında yer alan Burhaniye, Balıkesir’e bağlı, Ege ruhunu yansıtan şirin mi şirin bir ilçedir. Koyu sohbetlerin döndüğü köy kahveleri, buram buram fesleğen kokan sokakları, imbat rüzgarları, zeytin ağaçları ile çevrili yolları, tüm hücrelerinizi ele geçiren tertemiz havası ve gözleri ışıldayan, misafirperver yöre halkı ile gönlünüzü fetheder Burhaniye. Zamanı durdurmak, telaşsızca yaşayıp gitmek, hayatın ritmine kapılmak ve geleceği, geçmişi bırakıp, anda yaşamak istiyorsanız Burhaniye tam da aradığınız adres…

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz