18 C
Lefkoşa
21 Ekim 2020 Çarşamba

Şehitoğlu’ndan Gaziler Günü’ne özel duygu dolu paylaşım

Kıbrıs Türk Milli Mücadelesinin sessiz kahramanlarından Sümer Şehitoğlu sosyal medya hesabı üzerinden duygu dolu paylaşım yaptı.

Sümer Şehitoğlu babasını 21 Aralık 1963 tarihinde Rumların saldırısında kaybetmiş, kendisi de küçük yaşta Mücahit olup Kıbrıs Türk Milli Mücadelesine katılarak cephede başından vurularak yaralanmıştı.

İşte o paylaşımdan detaylar…

“Kimimiz şehit oldu, kimimiz Gazi. Tek emelimiz vardı; bayrağımız ,yurdumuz ve kimliğimiz için özgürce yaşamak. Çok şükür ki ödediğimiz bedeller sayesinde bugün göndere çektiğimiz Bayrağın altında kendi vatanımızda özgürce ve egemen olarak Türk kimliği ile yaşıyoruz. Tek dileğim bizlerin bedeller ödeyerek göndere çektiğimiz Bayrağı bizden sonra gelen nesil güvenle yarınlara taşısınlar. Ne Mutlu Türk’üm diyen tüm güzel yüreklere ve bu mücadeleyi beraber yürüttüğümüz tüm Gazi arkadaşlarıma selam olsun.”

Kıbrıs Sondakika ailesi olarak, Kıbrıs Türk Milli Mücadelesine canları pahasına katkı koyan şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan  Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, başta Gazimiz Sümer Şehitoğlu olmak üzere hayatta olan Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.

Ana Sayfa GÜNDEM Şehitoğlu'ndan Gaziler Günü'ne özel duygu dolu paylaşım

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Erdoğan: “Türkiye’nin gösterdiği adil ve güçlü duruşa Kıbrıs Türkleri de sahip...

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı görevine seçilen Ersin Tatar'ı tebrik etti. İşte açıklamadan detaylar... "Bu seçim bölgemizde Kıbrıs Adası'nı...