21 Mayıs 2015 Perşembe, 16:55

Seksin de trendi olur

Duygu dolu, aşk acılı ve bol miktarda hayal gücü! Alman Joy Dergisi’nın seks trendlerini işte böyle özetliyor. Araştırmacıların, “akıllı seks” diye tanımladıkları bu trend, yeni bir erotik kültürün başlangıcı sayılıyor.Almanya Kelkheim Gelecek Araştırmaları Enstitüsü, akıllı seksi altı aşamadan oluşan bir yemek mönüsüne benzetiyor.

Akıllı seks nedir?

• Seksin mutluluğumuz için önemli olduğunu kabul etmektir.

• İyi seks için gereken zaman ve enerjiyi harcamaya hazır olmaktır.

• Aranızdaki tutkunun devamlılığı için her güne yeni bir şans vererek çaba harcamaktır.

• İsteklerinizi sağlıklı ve kendine güvenerek yaşamanın karşılığını almaktır.

• Uzun sürecek yeni bir ilişkinin temellerim atmaktır.

Uzun süredir toplumda edinmek için savaştığımız rolü artık yatakta da üstleniyoruz. İhtiyaçlarımız ilk sırada geliyor! Sosyal araştırmacı Matthias Horx, ilk 6 ya da 7 denememizde cinsel alıştırma yaptığımızı, doğru kişiyi bulduğumuzdaysa tüm hayatımızı onunla paylaşmak istediğimizin kararına vardığımızı söylüyor. “Bu kişide sabit kalınır” diyor Horx, “ve bunun sürmesi için seks her seferinde yenilenmelidir. Sadece sarılmalar, koklaşmalar ve alışılagelmiş ön sevişmeler yeterli olmaz. Akıllı seksin zamanı gelmiştir.”

Yenilik sanatı

Akıllı seksin en önemli kuralı, hiçbir kuralı olmamasıdır. Önemli olan sizin hisleriniz ve arzularınızı partnerinizle beraber yaşamanız, fantezilerinizi birlikte hayata geçirmenizdir. Bir başka şekilde ifade etmek gerekirse, istemediğiniz hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsiniz! “Zorunda olmak” fikrini aklınızdan çıkarın ve hayal gücünüzü özgür bırakın! Akıllı seksle yaşayacağınız deneyimleri şöyle açıklayabiliriz:Erotik yakınlaşma

Kendinizi ve gerçek ihtiyaçlarınızı anlamanın en iyi yolu, (belki daha önce bastırdığınız) fantezilerinize kulak vermektir.

• Fantezilerinizde sınır tanımayın, kendinizi dizginlemeyin. İçinizden gelenler, cinsel hayatınızda daha mutlu olmanızı sağlayacaktır. Sizi baştan çıkaran düşünceleri bastırmayın. Seks oyuncaklarını da fantezilerinize katabilirsiniz. Her konuda özgürsünüz.

• Aynanın karşısında durun ve kendinize bakın: O kadar çekicisiniz ki, her daim arzulanacak kadınsınız!

• Bunu partnerinize gösterin. Önünde soyunarak onu baştan çıkarın, ama iç çamaşırlarınız üzerinizde kalsın! Size dokunmasına izin vermeyin ve iç çamaşırlarınızla sevişin. Gerçekten çıldırtır!

• Yavaşça sevgilinizin kıyafetlerini çıkarın ve vücudunun çıplak kalan her bölgesine öpücükler kondurun.

Yaratıcılık her şeydir!

Partnerinizle beraber yaratıcılığınızı seks hayatınıza yansıtabilirsiniz. Asya tarzını deneyebilirsiniz mesela. Bulunduğunuz odaya loş bir ışık ayarlayıp mumlar ve güzel kokulu tütsüler koyarak sakin bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sevişme öncesinde birbirinize uzun uzun masaj yapabilirsiniz. Bunun için özel masaj yağlarını kullanmakta fayda var. Yaratıcılığınızı daha da geliştirmek istiyorsanız Kamasutra ile ilgili kitaplar okuyabilirsiniz. Tatil yeri seçiminizi de erotik yaratıcılığınızı kamçılayacak türden bir ülkeden yana yapabilirsiniz. Örneğin, Bali’nin egzotik büyüsünü sıcak gecelerde doyasıya hissedebilirsiniz.

Akıllı sekste siz de partneriniz de her zaman yeni sürprizlere açık olmalısınız.

• Sevgilinizden yatağa uzanmasını isteyin, vücuduna masaj yağı sürün. Sonrasında kendinizi de yağlayın ve birbirinize dilediğiniz, gibi dokunun. Geçen her dakika bedenlerinizi birbirinden ayırmanız imkansızlaşacak.

• Birbirinizi daha iyi hissedebileceğiniz farklı pozisyonları deneyin.

• Gözlerinin içine bakarak onu ne kadar çok sevdiğinizi, onu ne kadar çok arzuladığınızı kulağına yavaşça fısıldayın.

• Sevgilinizin isteklerine kulak verin! Onun arzularını yerine getirip sahneyi ona bırakın. Sıra size gelince siz de neleri istediğinizi söyleyin.

• Tüm fantezileriniz gerçek olsun.

• Orgazm olduktan sonra hemen uykuya dalmayın. Bedenleri hemen ayırmamak ve bu güzel anda sevgilinizin sizi hissetmesine izin vermek ikiniz için de farklı bir deneyim olacaktır.Özgür aşk

Yatak odanızın duvarlarını aşın! Seks, hayatınızın önemli bir parçasıdır, onu hiçbir mekanla sınırlandırmamalısınız. Kapalı kapıların ardına hapsolmayın.

• Güzel yaz havasım değerlendirin. Sandal kiralayın ve sahilden olabildiğince uzaklaşıp denizin tam ortasında baş başa kalmanın tadını sonuna kadar çıkarın.

• Ya da üstü açık bir araba kiralayın! Biraz daha masraflı olabilir ama güneşin batışı eşliğinde arabada yakınlaşmak ikinizin de aklınızı başınızdan alacaktır.

• Dışarıda sevgilinizle vakit geçirirken sarılmanız, öpüşmeniz aradaki ateşi körükleyecektir. Aceleci olmadan sabrını zorlamanız mükemmel bir heyecan ve istek yaratır. Eve gitmeden önce bir bara uğrayarak kadeh tokuşturun ve arzularınız hakkında konuşun. Bahse gireriz, ikiniz de hiç bu kadar eve gitmek istememişsinizdir! Sonrası çok keyifli olacak…

• Sevgilinizi evinizin balkonuna, varsa bahçenize ya da terasınıza çıkarın. Önceden yere yaymış olduğunuz büyük minderlerde ona leziz kokteyller ikram edin. Birkaç yudum aldıktan sonra, sevgilinizin ateşini söndürmeye girişebilirsiniz.

• Dışarıda olduğunuz için, komşularınızı rahatsız etmemelisiniz. Fısıldayarak konuşmak, kimsenin dikkatini çekmeden yakınlaşmak ikiniz için de eğlenceli olacaktır. Hararetiniz arttığında rahat hareket edebileceğiniz bir odaya geçmekte yarar var. Böylece içinizden geldiğince gülüp istediğiniz sesi çıkarabilirsiniz.

Kışkırtıcı oyunlar

• Herkesin özel zevkleri vardır. Sevgiliniz bu zevkleri sizinle paylaşıyor mu?

• Sevgilinizle beraber erotik oyuncaklar satan bir internet sayfasında gezerken “Sence bu bana yakışır mı? Ne düşünüyorsun?” gibi sorular sorup nelerden hoşlandığım öğrenin.

• Sevgilinizin hoşuna giden iç çamaşırları satın alın ve sevgilinize “Bugün bunları senin için giyiyorum” yazılı bir mesaj atın. Sevgiliniz sizi görmek için hemen yanınıza gelmek isteyecektir.

• Ara vermeden ne kadar sevişebilirsiniz? Çılgınlıkta sınır yok! Sevgilinizle haliniz kalmayana kadar aralıksız sevişin. Yorgunluktan perişan bir hale düşünce birbirinize sarılarak uyumak emin olun çok güzel olacaktır.UZMAN GÖRÜŞÜ

Cinsel tatmin artık oturmuş, sağlam ilişkilerde de sağlanabiliyor.

Gelecek ve yeni akımlar üzerine yaptığı araştırmalarla tüm dünyada dikkat çeken 48 yaşındaki DR. Matthias Horx, akıllı seks akımını “2010 yılı seks stilleri” adlı çalışmasında inceledi. “Gelecek Araştırmaları Enstitüsü”nün kurucusu Almanyalı bilim adamı, seks hakkındaki soruları yanıtladı.

“Akıllı seks” kavramından ne anlamalıyız?

Kısaca, akıl yoluyla yapılan seks. Artık mutfak araç gereçlerinden cep telefonlarına kadar her şey akıllı ve “taşarım” ürünü. Bu yavaş yavaş seks hayatına da yansımaya başlıyor. Gittikçe daha çok insan ilişkilerde saklı erotik ışıltıları ortaya çıkarmayı öğreniyor. Önceleri ilk tanışıldığında heyecan oluyor, ama iki üç yıl sonra cinsel istek ölüyordu. Akıllı seks, cinsel hayatınızı partnerinizle birlikte titizlikle bilinçli ve haz dolu şekillendirmenizdir.Bu akım nasıl gelişti?

Bir araştırma için çok sayıda sokak röportajı yaptık. Sonuçlar bizi çok şaşırttı. Özellikle genç kadınlardaki kendine güven. Artık kadınlar kendi ayakları üze rinde durduğundan cinsellik konusunda da rahat.

Bu yeni seks anlayışı nasıl ortaya çıktı?

Aslında 40 yıldır var olan bir akım. Zamanla son şeklini aldı. Cinsellikteki köklü değişim toplumun merkezinde yer alıyor. Kadınların özgürleşmesi, rol değişimleri eskilerden gelen düşünce kalıplarımızın kırılmasına yardımcı oldu. Bu ertelenmiş bir cinsel özgürleşmeydi. Sadece çok eşli ilişkiler için geçerli olmayan bu durum, tek eşli ilişkilerde de cinselliğin maceraya dönüşebileceğini gösteriyor.

“Zevkin tasarlanması” neden bu kadar önemli?

Bir bugünkü iç çamaşırı mağazalarına bakın, bir de 20 yıl öncekilere. Eskiden sadece don, atlet yerlerde artık kışkırtıcı çamaşırlar var. Her alışveriş merkezinde bulmak mümkün. Böylece fetişist duygular daha çok ortaya çıkıyor. Rugan, deri aksesuarlar, kelepçeler, seks oyuncakları, bunlar bili birer plastik parça olmaktan çıkıp, birer tasarım nesnesine dönüşmüş durumda.

Kaç çiftin akıllı seks yöntemlerini uygula dair elinizde veri var mı peki?

Hayır, çünkü gerçek sayıya ulaşmak zor. “Ya uyguladıklarını söylemek istemiyorlar ya da abartılı yanıtlar veriyorlar. Ama her dört çiftten birinin yaşamını profesyonel yöntemlerle daha erotik hale getirdiğini söyleyebiliriz. İç çamaşırı ve cinsel oyuncakların satışlarından bu sonucu çıkarmak mümkün. Artık kadınlar da erotik oyuncak alışverişi yapıyorlar.

Mahmure

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz