03 Aralık 2016 Cumartesi, 09:12

Serdar Denktaş’tan Flaş Yol Önerisi

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş dün Sendikalar ile protokol görüşmeleri çerçevesinde bir araya geldiği toplantıda, KKTC’deki bütün yolların Avrupa Birliği standartlarında güvenli hale getirilmesi için bir öneri sundu. 

Sendikalara, “Bu yıl kamu çalışanlarına öngörülen maaş artışını yapmayalım. Bir yıl boyunca da kamu maaşlarından 3 bin TL ve üzeri maaş alanlardan bir yıl boyunca yüzde 3 kesinti yapılması ile elde edilecek kaynağı, yolların güvenliği için harcayalım teklifi getirdiği belirtildi.

Denktaş’ın, Avrupa Birliği’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çin hazırladığı Yol Güvenliği Raporu’nda belirtilen, “Yollardaki 125 tehlikeli nokta”tın düzeltilmesi için bu kaynağın kullanılması önerisini getirdiği ve sendikalara AB raporunu teslim ederek, hangi noktadan başlanmasına da sendika ile sivil toplumun karar vermesine izin vereceğini söylediği ifade edildi.

Toplatıda bulunan sendikaların bu öneri karşısında sessiz kaldığı, bir tek Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan’ın öneriyi yazılı ve tüm bakanların imzaladığı bir öneri şeklinde kendilerine sunulmasını istediği belirtildi.

Bir grup gazeteciyle bir sohbet toplantısında bir araya gelen Başkanı Maliye Bakanı Serdar Denktaş, sendikalara 3 bin TL üzerindeki maaşlardan kesinti yapılmasını önerdiğini ancak, öneriyi yaptıktan sonra yaptığı hesaplamada 4 Bin TL üzerinde maaş alanlardan bu kesintiyi yapmak şeklinde öneriyi güncellemeye karar verdiğini açıkladı.

Kamuoyunda çokça tartışılan Mercedes konusundan vazgeçmeye ve bunun için ayrılan kaynağı da bu işe ayırmaya hazır olduğunu ifade etti.

Bütün toplumu elini taşın altına koymaya davet eden Denktaş, “Bu acılar hepimizin acısı. Böylesine toplumsal bir acı bir daha yaşanmaması için, bütün toplum seferber olabilsin diye böyle bir öneri yapıyorum” diye konuştu.,

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz