20.8 C
Lefkoşa
19 Eylül 2021 Pazar

Şiddetli yağış can aldı: 3 ölü

Ülkemizde, iki gündür etkili olan yağış sonrası su baskınları meydana geldi. Birçok otel, ev ve iş yerini su bastı; Girne ile Lefkoşa arasındaki yolda biriken su nedeni ile bir süre trafik akışı sağlanamadı. Bazı bölgelerde elektrikler kesildi, okullar tatil edildi.

CANSIZ BEDENLER DERE YATAĞINDA BULUNDU
Girne bölgesinde, dün, etkili olan yağış sonrasında ciddi hasarlar meydana geldi. Bir çok ev kullanılamaz hale geldi, araçlar sele kapıldı. Emniyet yetkilileri, Girne Çiklos bölgesinde bir erkek, Doğanköy’de de dere yatağında bir erkek ve bir kadın cesedine ulaşıldığını belirtti. Bulunan ceset sayısı ise üçe yükseldi.

Selin, en çok etkili olduğu Girne İlçesi’ne bağlı Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, “Evlerinde mahsur kalanlar var” açıklaması yaptı. Girne Kaymakamı Sinan Güneş de, “Ekiplerimiz tüm çağrılara yetişmeye çalışıyor.” dedi. Güneş, bazı otellerde mahsur kalan turistlerin güvenli bölgelere taşındığını belirtti.

AKINCI BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, hükümetle yaptığı haftalık olağan görüşmesini, yaşananlar nedeniyle iptal etti. Akıncı, yetkililerden oluşan hasarla ilgili geniş bilgi aldı.

Hükümet de, selde hasar görenlerin, kayıplarının karşılanması yönünde adımların atılacağını ifade etti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi halka dikkatli olmaları çağrısında bulunarak, “Sel, su baskını olması halinde evlerinde elektrikli cihaz kullanılmaması, elektrik şalterlerinin derhal kapatılması gerekiyor. Vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerden ayrılmaması, gerekmedikçe trafiğe çıkılmaması; trafiğe çıkılması halinde trafikte araçları ile risk teşkil edebilecek su veya çamur birikintilerine girilmemesi gerekiyor.” dedi.

KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Ölen şahısların isimleri: 1. Gaye Soyutok (K-18) 2. Tolga Bekci (E-21) 3. Ahmet Kilic (E-23)

Ana Sayfa GÜNDEM Şiddetli yağış can aldı: 3 ölü

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI / 17 EYLÜL 2021 CUMA

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor? - 17/09/2021 - Tarihinde Geçerli...