Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.14 Ekim 2014 Salı, 10:19

Silahlarla kaçak geldiler, kayalıklarda saklandılarİki silah ile KKTC’ye kaçak olarak giren Delibaş ile Akyıldız’ın iki gün sahilde saklandıkları öğrenilirken, ne amaçla geldikleri belirlenemedi

Türkiye-Taşucu’dan Jet Ski’ye binip kaçak olarak 8 Ekim tarihinde yanlarında iki silah ile KKTC’ye gelen, alınan bir ihbar üzerine 10 Ekim tarihinde Alagadi sahilinde yakalanan Selahattin Delibaş ile Ramazan Akyıldız’ın iki gün boyunca sahilde kayalıklar arasında saklandığı ortaya çıktı.Bu süre içerisinde Mustafa Bayram ile Hasan Kırdar’ın ülkeye silahlarla gizlice girip saklanan Delibaş ile Akyıldız’a yardım ettikleri, zanlı Bayram’ın Delibaş ile Akyıldız’a yiyecek sağladığı, Kırdar’ın ise kaçaklara yakıt götürdüğü belirlendi.Öte yandan KKTC’ye kaçak olarak girip, yanlarında iki silah ve canlı mermi ile saklanan zanlıların amaçlarının ne olduğuna dair henüz bir tespit yapılamadığı, polisin bu yönde araştırmasını sürdürdüğü öğrenildi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Soruşturmada kaçak olarak ülkeye giriş yapan Mustafa Bayram ile Hasan Kırdar da önceki gün gözaltına alındı. Tutuklu bulunan zanlılar Delibaş,Akyıldız ve gözaltına alınan Bayram ile Kırdar dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada zanlılar Delibaş ile Akyıldız’ın 10 Ekim 2014 tarihinde Girne-Alagadi bölgesinde meydana gelen “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu, taşıma ve ithali suçlamalarından dolayı tutuklandıkları belirtildi. Polis, zanlıların 8 Ekim tarihinde Jet Ski ile Türkiye’den KKTC’ye geldiklerini, Tatlısu bölgesinden ülkeye giriş yapan zanlıların Alagadi 3 bölgesinde tutuklandıklarını söyledi. Polis, zanlılara ait Jet Ski’de yapılan aramada 8 adet canlı mermi, bir barette marka 9 milimetre ve bir star marka 9 milimetre tabanca ile silahlara ait iki şarjör bulduklarını açıkladı. Polis, zanlı Delibaş’ın 2008 yılında Girne-Esentepe bölgesinde meydana gelen birçok ev açma, sirkat ve kasti hasar suçlarıyla bağlantılı olduğunu belirtti.

SUÇ ORTAKLARI BULUNDU
Zanlıların mahkemeye çıkarılarak haklarında 2 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, su süre içerisinde yürütülen soruşturmada zanlılara yardım ettikleri belirlenen Mustafa Bayram ile Hasan Kırdar’ın da tespit edilerek gözaltına alındığını söyledi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu ve zanlıların yön bulmakta kullandıkları cihazın kayıp olduğunu belirterek, 3 gün daha süre istedi. Girne Kaza Mahkemesi haklarında soruşturma yürütülen dört zanlının gün süre ile tutuklu kalmalarına karar verdi.

SAHİLE SİLAHLA NEDEN SAKLANDILAR?
Öte yandan KKTC’ye kaçak olarak girip, yanlarında iki silah ve canlı mermi ile saklanan zanlıların amaçlarının ne olduğuna dair henüz bir tespit yapılamadığı, polisin bu yönde araştırmasını sürdürdüğü öğrenildi.

Suna ERDEN – STAR KIBRIS

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz