Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.05 Nisan 2016 Salı, 11:37

SOCAR Petrol Ofisi’ni mercek altına aldı

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi Yavuz, Avusturyalı şirket OMV’ye ait Petrol Ofisi hisselerinin satışına ilişkin, “Şu anda 2018 içinde devreye girecek bir rafineriyi inşa ediyoruz.” dedi.SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi Kenan Yavuz, Avusturyalı iştirak OMV’ye ilgili Petrol Ofisi hisselerinin satışına ilişkin, ‘Şu anda 2018 süresince devreye girecek ortak rafineriyi düz yazı ediyoruz, elbetteki tevzi bizim entegrasyonumuzun ortak parçası konumunda.’ dedi.

SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev’in Petrol Ofisi’nin satışı üzerine meydana getirdiği izah sonrası AA muhabirinin sorularını cevaplayan Yavuz, güzeşte haftalarda OMV’nin Petrol Ofisi’ni harcamak kadar ortak kâm beyanında olduğunu hatırlattı.

Dağıtımın, entegrasyonlarının ortak parçası konumunda bulunduğuna ayraç fail Yavuz, şöyleki konuştu:

‘Türkiye’de 2018 süresince devreye girecek ortak rafineriyi düz yazı ediyoruz. Rafinerimizde halen yüzdelik 55 tamamlanma oranına erişmiş durumdayız. Elbetteki tevzi bizim entegrasyonumuzun ortak parçası konumunda. Petrol Ofisi satı dönemini incelememiz ve izleme etmemiz anlamında Başkan Rövnag Abdullayev’in ortak buyruğu var, ancak bu behemehâl satın almaya müteveccih ortak ağıt içermiyor. 

Kendisinin de meydana getirdiği açıklamada belirttiği gibi, bana ve ekibime mevzuyu incelememiz ve izleme etmemiz anlamında sunulan ortak talimattır. Biz de arkadaşlarımızla süreci izleyip, çözümleme edeceğiz. Şirketimizin öncelikleri, stratejileri ve hedefleri açısından ele alacağız. Bir evolüsyon olursa saf yerine kamuoyunu bilgilendireceğiz.’

Kaynak: AA

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz