24 Eylül 2018 Pazartesi, 08:31

Su kanalına düşen dağ keçisini Kıbrıs gazisi kurtardı

Erzincan Demirköy’de yaşayan 66 yaşındaki Kıbrıs gazisi Nevzat Aydın, köy yolu güzergahında bulunan su kanalına düşen dağ keçisini tek başına kanala girerek kurtardı.Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Demirköy’de, bir hidroelektrik santraline ait 6 kilometre uzunluğundaki açık su kanalı civarında yürüyüş yapan Nevzat Aydın, bir yavru dağ keçisinin kanala düştüğünü gördü.

Yavrunun yaklaşık 3 metre derinliğindeki kanaldan çıkamadığını fark eden Aydın, hayvanı kurtarmak için köydeki arkadaşlarından telefonla yardım istedi.

Yavru keçiyi kurtarmak için su kanalına indi

Köydekilerin gecikmesi üzerine yavruyu kurtarmak için tek başına su kanalına inen Nevzat Aydın, kendisinden ürkerek kaçan yavru dağ keçisini bir süre sonra yakaladı.

Kucakladığı yavru ile kanaldan çıkamayan Aydın, olay yerine gelen köylülerin sarkıttığı ipi kullanarak dağ keçisiyle kanaldan çıkmayı başardı.

Zaman zaman su kanalına düşüp ölen dağ keçisi yavrularına rastladıklarını söyleyen Aydın, şöyle konuştu:

“Bu yavrunun da öyle olmasını istemedim. Dağ keçisini bir süre sevdikten sonra tekrar doğaya saldım, onu kurtardığım için çok mutlu oldum. Kanalın etrafının tel örgülerle kapatılması ve hayvanların karşıdan karşıya geçebilmeleri için belirli noktalara köprü yapmalarını istiyoruz.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz