23.7 C
Lefkoşa
21 Ekim 2020 Çarşamba

Su kesintileri sosyal medyada mizaha dönüştü

Son Günlerde yaşanan su kesintisi KKTC’de yaşayan herkesi çileden çıkarttı. Türkiye’den gelen su borularında yaşanan sıkıntı sebebiyle tüm bölgelerde sık sık su kesintisi yaşanıyor. Herkes 25 Eylülde suyun tekrardan gelmesini ve musluklardan suyun kesintisiz akmasını bekliyor. Lefkoşa’da hat safhaya ulaşan su kesintisinin ardından su tankerlerinin evlere ve işyerlerine su taşımada yetersiz kaldığı tanker sahipleri tarafından açıklanıyor.

Adeta adaya su gelmeden önceki durumu tekrardan yaşayan  insanlarımız yaşadıkları sıkıntıyı mizahi yollarla anlatmayı ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmayı tercih ediyor. O paylaşımlardan birisi de Sebahattin Yıldız tarafından yapıldı.

İşte Sabahattin Yıldız’ın o paylaşımı…

“Kıbrıs’a ilk geldiğimizde emlakçılar kiralayacakları evi tanıtırken evlerin öncelik Su depolarına vurgu yapıyorlardı. Kaç su deposu olduğu, kapasiteleri, nerede oldukları… Türkiye’de daha çok evin cephesi, kaçıncı kat olduğu, muhiti önem kazanıyordu. Burada öncelikle sahip oldukları su depolarından bahsedilmesine ilk başta bu duruma anlam veremedik önemsemedik.
On gündür suların kesik olması ve bir hafta daha gelmeyecek olması evde sahip olunan su depolarının gerçekten çok önemli olduğunu anladım.
Türkiye’den Adaya su gelmeden önce benzer sıkıntılar yaşanıyormuş. Üç yıldır biz pek yaşamadık ama bugünlerde Türkiye’den gelen suyun kesilmesi bize önceki Kıbrıs’ı yaşattı. Evde ikinci su deposu olsaydı iyiydi. Tanker Suya devam.”
Ana Sayfa GÜNDEM Su kesintileri sosyal medyada mizaha dönüştü

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Netflix Abone Sayısındaki Artış Yavaşladı

ŞİRKETİN BU YILIN ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞİNDE ELDE ETTİĞİ GELİR, GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE KIYASLA YÜZDE 22,7 ARTARAK 6,44 MİLYAR DOLARA YÜKSELİRKEN, NET KARI AYNI DÖNEMDE...