19.2 C
Lefkoşa
28 Ekim 2021 Perşembe

SÜRPRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Temmuz 2021’de KKTC meclisinde yapmış olduğu konuşma, siyasi içeriği, Kıbrıs davasının özetinin anlatılması ve bu davanın geldiği yeni politik noktanın bir kez daha açıklanması açısından özel ve önemli bir konuşma olarak Kıbrıs tarihindekini yerini alacaktır.
Açıklanması beklenen sürprizin Cumhurbaşkanlığı külliyesi, Meclis Başkanlığı ve Millet bahçesi yapılması, yani yeni inşaatlar olması ise, bayağı sürpriz olmuştur gerçekten. Bu yeni tesislerin yapılması, belki bir kararlılık ve kökleşme göstergesi olarak değerlendirilebilir, ancak KKTC halkının ve devletinin beklentisi, Türkiye hariç başka ülkeler tarafından tanınma ile ilgili sorunların çözümü için uğraşıların artması ile siyasi ve ekonomik pozitif gelişmelerin gerçekleşmesidir.
Umalım ki, Türk tarafı tarafından politik olarak netleştirilen ve git gide kesinleşen bu yeni tutum ve anlayış, sadece bina ve tesis açılımı ile sınırlı kalmaz, politik ve ekonomik gelişmelerle devam eder. Yoksa, KKTC halkının yıllardır karşı karşıya kaldığı problemlerin içerisinde, ne Meclis, ne de Cumhurbaşkanlığı binasının yenilenmesi, ne de Millet bahçesinin açılması baş sıralarda yer almaktadır.
Ana Sayfa GÜNDEM SÜRPRİZ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 27 EKİM 2021 ÇARŞAMBA

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...