30.6 C
Lefkoşa
28 Temmuz 2021 Çarşamba

SÜRPRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Temmuz 2021’de KKTC meclisinde yapmış olduğu konuşma, siyasi içeriği, Kıbrıs davasının özetinin anlatılması ve bu davanın geldiği yeni politik noktanın bir kez daha açıklanması açısından özel ve önemli bir konuşma olarak Kıbrıs tarihindekini yerini alacaktır.
Açıklanması beklenen sürprizin Cumhurbaşkanlığı külliyesi, Meclis Başkanlığı ve Millet bahçesi yapılması, yani yeni inşaatlar olması ise, bayağı sürpriz olmuştur gerçekten. Bu yeni tesislerin yapılması, belki bir kararlılık ve kökleşme göstergesi olarak değerlendirilebilir, ancak KKTC halkının ve devletinin beklentisi, Türkiye hariç başka ülkeler tarafından tanınma ile ilgili sorunların çözümü için uğraşıların artması ile siyasi ve ekonomik pozitif gelişmelerin gerçekleşmesidir.
Umalım ki, Türk tarafı tarafından politik olarak netleştirilen ve git gide kesinleşen bu yeni tutum ve anlayış, sadece bina ve tesis açılımı ile sınırlı kalmaz, politik ve ekonomik gelişmelerle devam eder. Yoksa, KKTC halkının yıllardır karşı karşıya kaldığı problemlerin içerisinde, ne Meclis, ne de Cumhurbaşkanlığı binasının yenilenmesi, ne de Millet bahçesinin açılması baş sıralarda yer almaktadır.
Ana Sayfa GÜNDEM SÜRPRİZ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 27 TEMMUZ 2021 SALI

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı - satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyelerde yer alıyor? - 27/07/2021 -...