Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.12 Ekim 2018 Cuma, 15:53

Suudi heyet başkonsolosluk binasına geldi

Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayını araştırmak üzere Suudi Arabistan’dan gelen heyet, Levent’teki başkonsolosluk binasına girdi. 4 araçla gelen 11 kişilik heyet, yaklaşık 30 dakika kaldıktan sonra binadan ayrıldı.Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan‘ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasına yönelik soruşturma sürüyor.

Etrafı polis bariyerleriyle çevrilen Levent’teki başkonsolosluk binası önünde çok sayıda basın mensubu beklemeye devam ediyor.

Olayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere görevlendirilen Suudi heyet, başkonsolosluk binasına geldi. Sivil plakalı 4 araçla gelen 11 kişi, yaklaşık 30 dakika kaldıktan sonra binadan ayrıldı.

Söz konusu kişiler, basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadı. Ziyaretin ‘ön inceleme’ niteliğinde olduğu belirtiliyor.

GİZEMLİ’ BEYAZ ÖNLÜKLÜ OĞLU ÇIKTI
Öte yandan, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun rezidansına bu saatlerinde beyaz önlüklü bir kişi geldi. Konsolosluk aracından inen bu kişinin elinde bir çanta bulunduğu görüldü
Gerçek çok geçmeden anlaşıldı. Bu kişinin başkonsolosun İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan oğlu olduğu anlaşıldı.
2 EKİM’DEN BU YANA KAYIP
Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gittikten sonra bir daha bir daha haber alınamamıştı.
Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Cemal Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan bir daha dışarıya çıkmadığı teyit edildi.
Başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen 15 Suudi vatandaşının görüntüleri ortaya çıkmıştı. Aralarında Suudi Arabistan’da Adli Tıp Başkanı’nın da bulunduğu bu kişilerin daha sonra geri döndükleri belirlenmişti.
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz