12.9 C
Lefkoşa
28 Şubat 2021 Pazar

TABİPLER BİRLİĞİ: “AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Komite’nin aldığı kararların Başbakan tarafından Resmi Gazete’de yayımlanması gerektiğini, aksi taktirde söz konusu kararların yürürlüğe girmemiş sayıldığını vurgulayan Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut, “Net bir açıklama bekliyoruz” dedi

Hem Başbakan Ersan Saner’in hem de Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin dün artarda yaptığı farklı açıklamalar sonucu vatandaş, hangi kararların yürürlüğe girdiğini merak etmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na kısa bir açıklama yapan Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) Başkanı Özlem Gürkut, “Hepimiz gibi bizler de bekliyoruz” dedi.

Komite’nin aldığı kararların Başbakan tarafından Resmi Gazete’de yayımlanması gerektiğini, aksi taktirde söz konusu kararların yürürlüğe girmemiş sayıldığını vurgulayan Gürkut, koordinasyon eksikliği yaşandığına dikkat çekti.

Karar verme noktasında Üst Komite’nin karar verme yetkisi olduğunu yineleyen Gürkut, “Bunların hayata geçmesi için koordinasyona ihtiyaç var” dedi.

Şu an her iki karar alıcı mekanizma arasında bir anlaşmazlık olduğu yönünde kaygının oluştuğuna dikkat çeken KTTB Başkanı Gürkut, “Net bir açıklama bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANDI?

Dün öğleden sonra açıklama yapan Başbakan Ersan Saner, bu akşam saat 22.00 ile saat 05.00 arasında kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasının başlayacağını duyurmuştu.

Buna karşın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ise dün gece yaptığı açıklamasında, yarın saat 00.01’den, 31 Ocak’a kadar sokağa çıkma yasağının uygulanacağını duyurmuştu.

Şu an Başbakan Saner’in açıkladığı kararlar Resmi Gazete’de yayımlanmış; yürürlüğe girmiş durumda.

Ana Sayfa GÜNDEM TABİPLER BİRLİĞİ: "AÇIKLAMA BEKLİYORUZ"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 28 ŞUBAT 2021 PAZAR

Son 24 saatte yapılan test sayısı 3338 olup, 21'i yerel 33 pozitif vakaya rastlanmış, 24 kişi taburcu edilmiştir. 5 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiş,...