TC Yardım Heyeti’nde Fikir Jimnastiği Yaptı-VIDEO

2387 kez izlendi, 06 Haziran 2016 Pazartesi

Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği,Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Başkanlığı’nda, Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu muşavir Bekir Karaduman ile bir araya geldi

KITUYAD,Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu muşavir Bekir Karaduman ile bir araya geldi

Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği,Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Başkanlığı’nda, Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu Müşavir Bekir Karaduman ile bir araya geldi. KKTC turizm sektörünün masaya yatırıldığı ziyarette, Turizm –Çevre Bakanlığı Müsteşarı KITUYAD kurucularından olan İsmet Esenyel’de katıldı.

Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (KITUYAD) Başkanı Nazmi Pınar:

Turizm sektör paydaşları ile kalkınma stratejileri üzerinde fikir alış-verişinde bulunulan toplantıda ilk sözü alan Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (KITUYAD) Başkanı Nazmi Pınar, uzun yıllardır KKTC’nin kalkınması için projelere destek veren, gönül veren Bekir Karaduman ve TC Yardım Heyeti’ne teşekkür etti. Pınar, “ Ülke turizmi maalesef istikrarsız siyasi yapıdan etkilensede gönül ve güç birliği içerisinde, sektör paydaşlarının katkıları ile eminim çok daha iyi noktalara gelecektir. Sn. Bekir Karaduman’a bizleri kabul ettiği için çok teşekkür ederiz. Kendisinin KKTC’nin gelişimine yönelik hiç bitmeyen enerjisi ve tecrübesi sonucu bizler artık bugünü değil yarını konuşmaktayız” dedi.

Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu Müşavir Bekir Karaduman:

Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti, Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu muşavir Bekir Karaduman da konuşmasına, Turizm alanı ile özel ilgilenen gazetecileri görmekten mennuniyet duyduğunu belirterek başladı. Karaduman, “ Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecilerini burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bizlerin kapıları herekese açık. Gazetecilerimizde daima doğru bilgileri elde etmek adına bizleri arayabilir. Bu bizi menmnun eder. Bugün Turizm sektörünün bir paydaşı olarak sizlerle de bu konuları konuşacağız. Turizmde en önemli unsur planlamadır. Otelcisi ile seyahat acentası ile, sektörün tümü ülke turizmin geleceği için çaba sarf etmektedir” dedi.

“ Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kuzey Kıbrıs’ın gelişimine,kalkınmasına yönelik sağladığı katkıları herkes çok iyi bilmektedir”

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel’de yaptığı konuşmada, sektörün sorunlarını çok iyi bildiğini ve çözüm yollarının da net olduğunu belirtti. Esenyel, “ Türkiye Cumhuriyeti’nin, Kuzey Kıbrıs’ın gelişimine,kalkınmasına yönelik sağladığı katkıları herkes çok iyi bilmektedir. Turizmin ileri noktalara taşınabilmesi, doğru ve planlı yatırımların, adımların atılabilmesi için öncelikle niyet ve kararlılık gerekmektedir. Bu duruş bakanlığımızda var. Sn. Bekir Karaduman ile de uzun yıllara dayanan bir geçmişimiz var. Sektörün gelişim sürecini ve sorunlarını çok iyi bilen bir isim. El birliği ile, hep beraber, Turizm Yazarı ile, otelcisi ile, acentası ile var gücümüzle çalışacağız. Bugünkü bu toplatı aslında bu alandaki heyecanın yansımasıdır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette yapılan konuşmaların ardından, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği bünyesinde bulunan basın mensupları ile KKTC Turizm sektörünün mevcut durumu,gelişimi ve geleceği konusunda fikir alış-verişinde bulunuldu. Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu muşavir Bekir Karaduman soruları yanıtladı. Toplantıya KITUYAD’dan, Genel Sekreter Birol Bebek, Akay Cemal, Gülsüm Gözenler, Ali Cansu, Selda İçer, Zekai Altan, Orhan Tolun, Ali Ruhluel katıldı.

Etiketler: Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (KITUYAD) Başkanı Nazmi Pınar Turizm sektör Turizm ve Ulaştırmadan sorumlu muşavir Bekir Karaduman Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz