21 Mart 2016 Pazartesi, 13:12

‘Terörün hedefi kitleleri korkutmaktır’

Eski Emniyet Müdürü Avcı, sivilleri hedef alan terör saldırılarıyla ilgili gerekli önlemin alındığını belirterek, “Terörün hedefi kitleleri korkutmaktır, bu amaca hizmet etmemek gerekir.” dedi.Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, sivilleri maksat düzlük yıldırı saldırılarıyla ait mukteza önlemin alındığını belirterek, ‘Bir yahut dü vakası genelleştirerek topu topu Türkiye genelindeki kullanmakta olanları paniğe irsal etmemeliyiz.’ dedi.

Bursa 14. Kitap Fuarı’nda imza haset etkinliğine dahil olan Avcı, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, terörün amacının kullanmakta olanları oynatmak ve yıldırmak bulunduğunu vurgulayarak, ‘Elbette tedbirler alınmalı ve ne olursa olsun, bu yıldırı vakaları Türk insanını korkutup yıldırmamalı.’ sanarak konuştu.

Terör saldırılarıyla ait mukteza önlemlerin alındığını tamlayan Avcı ‘Bir yahut dü vakası baş döndürücü genelleştirerek topu topu Türkiye genelindeki kullanmakta olanları paniğe irsal etmemeliyiz. İnsanların günce yaşamdan arka çekilmemesi gerektiği kanaatindeyim. Terörün maksadı kitleleri korkutmaktır, bu maksata görev etmemek gerekir. ‘ biçiminde konuştu.

Kaynak: AA

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz