23.5 C
Lefkoşa
25 Ekim 2021 Pazartesi

TOKSÖZ: ”SİYASİ ÇEKİŞMELERİ BIRAKARAK HALKA REHBER OLABİLMELİYİZ”

Halkın Partisi (HP) Genel Koordinatörü Savaş Toksöz, siyasi çekişmeleri bırakarak halka rehber olmak gerektiğini ifade etti.

HP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Koordinatör Savaş Toksöz, birkaç ay önce hükümet tartışmaları yapılırken HP’nin, Meclis’te grubu olan partilerin oluşturacağı geniş tabanlı bir hükümet modeli önerdiğinde tepki aldığını ifade ederek, bugün gelinen noktada HP’nin o günlerde yaptığı önerinin ne kadar yerinde olduğunu herkesin gördüğünü kaydetti.

Toksöz, “O dönem ana muhalefet ‘Size ihtiyacımız yoktur, kuracaksak biz kurarız’ demişti ama kurulmadı. UBP de seçim hükümeti önerisiyle bize gelmeden vekil transferiyle azınlık hükümeti kurdu. Demokrasi yara almaya devam etti. Sonra seçim dediler.” ifadelerini kullandı.

HP vekillerinin ülkenin salgın nedeniyle bir seçimi kaldıramayacağını söylemesi üzerine HP’nin seçimden korktuğunu iddia edenlerin olduğunu belirten Toksöz, “O gün herkes sorumluluk ile hareket etmiş olsaydı, bugün yetkin partiler el birliğiyle bu krizi yönetebilecekti, olmadı. En azından şimdi, siyasi çekişmeleri bir kenara koyarak halkımıza rehber olabilmeli, yapıcı muhalefet görevini üstlenebilmeliyiz. Tıpkı bizim yaptığımız gibi” dedi.

Ana Sayfa GÜNDEM TOKSÖZ: ”SİYASİ ÇEKİŞMELERİ BIRAKARAK HALKA REHBER OLABİLMELİYİZ”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ / 25 EKİM 2021 PAZARTESİ

KKTC’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler, haberimizin detaylarında. -