Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.23 Mart 2016 Çarşamba, 11:48

Trabzonlu iki belediye başkanı Londra’da bir araya geldi

Trabzon’da aynı mahallede doğan, aynı ilkokuldan mezun olan, aynı gerekçelerle politikaya atılıp belediye başkanı seçilen Londra’nın St. Albans ilçesinin belediye Başkanı Salih Gaygusuz ve mevkidaşı İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan’ı Ekrem İmamoğlu ortak hikâyeleri kapsamında İngiltere’de bir araya geldi.İngiltere’nin başkenti Londra’nın St. Albans kazasının şehremaneti Başkanı Salih Gaygusuz, mevkidaşı İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan’ı Ekrem İmamoğlu’na, bu şehirde kaleme tahsil edilen dünyanın önceki bağlanmış anayasası bulunan Magna Carta’nın müşterek kopyasını bağış etti. İki Karadenizli Başkanın görüşmesinde fındık ve hasta ikramı da özen çekti.Salih Gaygusuz İngiltere’de güzeşte çevrim meydana getirilen domestik seçimlerde Londra’nın St.Albans kentinden şehremaneti Başkanı seçilmeyi başardı. Türk nüfusunun bulunmayan denecek denli az bulunduğu kent, İngiltere’nin önceki katedrali ve bu katedralde kaleme tahsil edilen dünyanın önceki bağlanmış Anayasası bulunan Magna Carta ile tanınıyor. 

Salih Gaygusuz’un ailesi Gümüşhane asıllı olsa da o Trabzon’un Pazarkapı mahallesinde doğup erişmiş müşterek isim. Tıpkı İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi. İmamoğlu da, Türkiye’de meydana getirilen yöresel seçimlerde müşterek başarıya imza attı ve İstanbul’un 39 ilçesi içinde, yönetimi mütebeddil yegâne kaza Beylikdüzü oldu.Trabzon’da ayrımsız mahallede doğan, ayrımsız ilkokulu tamamlayan bu dü ismin şehremaneti reisi seçilmelerine revan kez da ortak. İki ad de bölgelerindeki domestik yöneticilerin, belediyecilik çalışmalarından kıvançlı kalmayınca bu işe soyunmuş. 

Bu kuma ve rastlantısal benzerliklerle mahmul muvaffakiyet hikâyesi bu dü adı İngiltere’de St. Albans’da müşterek araya getirdi. Aynı mahallenin evladı İki şehremaneti Başkan’ı, St. Albans sokaklarında gezdi az buçuk Trabzon’u, az buçuk Türkiye’yi elan baş döndürücü da kentleri ortada elbette işbirlikleri yapabileceklerini değerlendirdi.

St. Albans’ın 472 şehremaneti reisi ortamında önceki ecnebi tabiiyetli başkanı bulunan Salih Gaygusuz, Ekrem İmamoğlu’na şehrin simgesi dünyanın önceki bağlanmış anayasası Magna Carta’nın kopyasını bağış etti. İmamoğlu da, bu zamanı kente İstanbul’un dünkü ilçelerinden bir tanesi aziz Beylikdüzü’nü simgeleyen hediyeler sundu. İki değişik ülkede şehremaneti başkanlığı fail dü Trabzonlu’nun buluşması fındık ve hasta ikramıyla sonuç buldu.

Kaynak: DHA

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz