24.3 C
Lefkoşa
17 Mayıs 2021 Pazartesi

TRUMP HÜKÜMETİN KAPANMASINI ÖNLEYECEK TASARIYI ONAYLADI

ABD Başkanı Donald Trump, federal hükümetin finansman yetersizliği nedeniyle faaliyetlerine ara vermesini önleyecek bir haftalık geçici bütçe tasarısına onay verdi.

Amerikan federal hükümetine 18 Aralık’a kadar finansman sağlayacak geçici bütçe tasarısı, ABD Temsilciler Meclisi ve Senatosunun ardından Başkan Trump’ın masasına geldi.

Trump, yaptığı yazılı açıklamada söz konusu tasarıyı onayladığını bildirdi.

Kapsamlı bütçe tasarısı ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) destek paketi görüşmelerinde anlaşmaya varılmasına zaman sağlayacak geçici bütçe, çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi’nde 67’ye karşı 343 oyla, cuma günü de Senatoda oy birliğiyle kabul edilmişti.

ABD Temsilciler Meclisi, ülkede 2020 mali yılının 30 Eylül’de sona ermesi nedeniyle federal hükümete 11 Aralık’a kadar kaynak aktarılmasını sağlayan ilk geçici bütçe tasarısını 22 Eylül’de onaylamıştı.

Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin genel bütçe tasarısı ile Kovid-19 destek paketine ilişkin devam eden görüşmelerde bir anlaşma sağlayamaması nedeniyle hükümetin kapanmasının önüne geçilmesi için bir haftalık geçici bütçe tasarısına ihtiyaç duyulmuştu.

Ana Sayfa DÜNYA TRUMP HÜKÜMETİN KAPANMASINI ÖNLEYECEK TASARIYI ONAYLADI

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 16 MAYIS 2021 PAZAR

16 Mayıs akşamından 17 Mayıs sabahına kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti...