17.9 C
Lefkoşa
30 Kasım 2021 Salı

Türkiye’de FETÖ’nün DOĞASI, Kıbrıs’ta aklandı mı?

Türkiye’de yayin yapan www.superhaber.com un haberine gore; bir süre önce Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından Doğa Okulları’nın kapatılacağını haber vermişti. Nedeni grubun yüzde 80’lik hissesine sahip olan

Turkven adlı yabancı fonun FETÖ bağlantılı olduğu iddiasıydı.

Bu gelişmeye paralel olarak Doğa Okullarının satışı gündemdeydi. Alıcılar arasında Mehmet Büyükekşi, Muharrem Usta, Haydar Sancak ve Vahap Küçük gibi isimler bulunuyordu. Doğa Okullarının kurucusu ve küçük ortağı Fethi Şimşek, Turkven ile birlikte bir süredir bu isimlerle satış görüşmelerini yürütüyordu.

Ancak geçtiğimiz cumartesi gecesi sürpriz bir gelişme yaşandı ve Doğa Okulları bir geceyarısı operasyonu ile bankalar mesai saati dışında açtırılarak Metal Yapı A.Ş’nin sahibi Ömer Saçaklıoğlu’na satıldı. Okullara talip olan ve aylardır görüşmeler yapan Büyükekşi, Sancak, Usta ve Küçük ortaklığı bu gelişme karşısında şok oldu.

HÜLLE BELGELENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ ile bağlantısı nedeniyle okulları kapatmaya hazırlanırken yaşanan bu gelişme Hülle iddiasını gündeme getirdi.

Bakanlığın tespiti de bu yöndeydi ve 80 okul için kapatma kararı çıktı. Ancak uygulama sırasında kapatma işlemi durduruldu.

MİT DE OKULLARIN  KAPATILMASI İÇİM EMNİYETE YAZI YAZDI

Bunun üzerie MİT devreye girdi ve Doğa Okulları’nın Ömer Saçaklıoğlu’na satışının hülle yoluyla gerçekleştirildiğini tespit etti. Ardından da Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesine (KOM) yazıyı tebliğ etti.

Bu gelişme ile birlikte Doğa Okulları’nın kapatılması için düğmeye basılmış oldu.

KİMİNİN DUASI FETÖ’NUN DOĞASI! PEKİ YA KKTC?

Türkiye’de FETÖ operasyonlarının ve okullarınıın odak noktasında ki DOĞA Kolejleri KKTC’de ise kısa bir süre önce el değiştirmişti. Aynı isim altında KKTC’de faaliyetlerine devam eden kolejlerin bundan sonraki akibeti merak konusu oldu. Zira KKTC’yi arka bahçe olarak kullanmak isteyen Türkiye’den bazı çevrelerin,  faaliyetleri de artık mercek altında. Olaylı bir şekilde DAÜ’den devir alınan ve sonrasında satılan, DOĞA Kolejlerinin durumu KKTC Kamuoyu tarafından da merakla izleniyor. KKTC DOĞA’nın yeni sahiplerinin suskunluklarını bozup bir an önce açıklama yapması bekleniyor .

KKTC’DE AYNI LOGO VE İSİMLE FAALİYET

Türkiye’de adı terör örgütü FETÖ ile anılan Doğa Kolejlerinin KKTC’de hala aynı isim ve logoyu kullanması dikkatleri çekiyor. Oysa ki KKTC’de de FETÖ Bakanlar Kurulu tarafından terör örgütü ilan edilmişti. Bu resmi kararın sadece kağıt üzerinde mi yoksa fiiliyatta da geçerli olup olmadığı merak ediliyor. Bu hususta Bakanlar Kurulu’nun atacağı adımları da www.kibrissondakika.com olarak takip edecegiz

 

 

Ana Sayfa Genel Türkiye'de FETÖ'nün DOĞASI, Kıbrıs'ta aklandı mı?

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 30 KASIM 2021 SALI

Son 24 saatte yapılan test sayısı 21.350 olup, 234'ü yerel 278 pozitif vakaya rastlanmış, 187 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt dışından ülkemize gelmiştir. 43...