Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.25 Mart 2016 Cuma, 11:17

Turkcell 18 milyar lira yatırım yapacak

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, 2018’e kadar yapacakları yatırımların 175 bin kişiye ek istihdam sağlayacağını ifade etti.Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, 2018’e denli 18 bilyon teklik envestisman yapacaklarını belirterek, ‘Söz konusu yatırımlar zımnında doğrudan ve vasıtalı kendisine sektörde 175 bin insana ek istihdam imkanı sağlanacak.’ dedi.

Kuruöz, düzenlemiş bulunduğu matbuat toplantısında, Turkcell kendisine 4,5G’de iddialı olduklarını ve ayırt yaratacaklarını tabir ederek, 1 Nisan’dan sonradan hareketli iletişimde en faziletkâr hızı ve kapasiteyi cerrah kendisine kendilerinin vereceğini söyledi. Operatörler ortada Turkcell’in bahis konusu farkı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kabilinden güzeşte sene meydana getirilen ihalede aldığı spektrumla sağlayacağını dile getiren Kuruöz, ‘1,6 bilyon ekü ile ihalede en faziletkâr ücreti ödedik, spektrumun doğrusu bandın yüzdelik 47’sini aldık, geriye kalanını da rakiplerimiz bulunan operatörler aldı.’ diyerek konuştu.

4,5G teknolojisini otobandaki şeritlere benzeten, otobanda aceleci gidebilmek düşüncesince otomobilin motorunun da çelimli olması icap ettiğini dile getiren Kuruöz, zımnında 4,5G’de hızı belirleyen gayrı noktanın cihazlar bulunduğunu bildirdi. Dijitalleşen Türkiye’ye baş döndürücü şişman ulama sağlayacaklarını tabir fail Kuruöz, ‘Geniş çeşitlilik bizde bulunduğu düşüncesince Turkcell kullanıcıları henüz serbest dataya eş olacak. Kapasite kendisine baktığımızda tığ bu talepleri, aceleci karşılayacağız’ dedi.

Kuruöz, 2 GB’lık birlikte videonun 3G’de 780 saniyede indirilebildiğini, 4,5G’de ise 54 saniyede indirileceğini kaydederek, ‘4,5G’ye güzeşte kullanıcılar paketlerini ayrımsız fiyata kullanmaya bitmeme edecekler. Turkcell’in paket ve tarifelerinde bindirim olmayacak. 4,5G’de eder farkı ve kota problemi olmayacak. Tarifeler kelimesi kelimesine bitmeme edecek. Kota dair da başağrısı olmayacak, ayrıca Turkcell’in 4,5G lansmanı çağında kullanıcılara hususi sürprizleri olacak.’ bilgisini verdi.

Kaynak: AA

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz