25.3 C
Lefkoşa
20 Haziran 2021 Pazar

Türkiye kökenli bin kişi Hala Sultan’a gidiyor

Din İşleri Başkanlığı, yarın Hala Sultan Tekkesi’ne yapılacak ziyarete, normalde Güney Kıbrıs’a geçişine izin verilmeyen Türkiye kökenlilerden oluşan bin kişilik bir grubun katılacağını açıkladı.

Din İşleri Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Kurban Bayramı vesilesiyle düzenlenen ziyaretin, Din İşleri Başkanı (Kıbrıs Müftüsü) Prof. Dr Talip Atalay’ın, Kıbrıs Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu 2. Hrisostomos’tan ricası neticesinde planlandığı belirtildi.

2014 yılından bu yana düzenlenen dördüncü ziyaret olma niteliğini taşıyan ziyarette Hala Sultan Tekkesine, “Religious Track”ın dışında, ilk defa Kıbrıs Ortodoks Kilisesi de bir temsilci göndererek, Başpiskopos 2. Hrisostomos, Ermeni Bapiskopos Nareg, Maronit Bapiskopos Soueif ve Latin Kilisesi Papazı Kraj’ın, Din İşleri Başkanı ve ziyaretçilere, bayram tebriklerini iletecek.

Daha önceki üç seferde olduğu gibi, bu ziyaretin organizasyonu da Din İşleri Başkanı (Kıbrıs Müftüsü) tarafından UNFICYP’ın yardımıyla ve İsveç Elçiliğinin himayesinde bulunan “Religious Track”ın katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Ziyaret saat 13.00’te kılınacak öğle namazının ardından sonra erecek.

TAK

Ana Sayfa GÜNDEM Türkiye kökenli bin kişi Hala Sultan'a gidiyor

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ 20 HAZİRAN 2021 PAZAR

KKTC’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler, haberimizin detaylarında. -