13 Ekim 2014 Pazartesi, 22:25

Türkiye sınırında intihar saldırısı29 GÜN OLDU
Öte yandan Kobani’de IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 29’uncu gününde de devam etti. Dün sessizliğin hakim olduğu Kobani’de, sabah saatlerinde ABD öncülüğünde oluşturulan koalisyon uçakları ilçenin güney ve batı kesimine bombardıman düzenledi. Düzenlenen 4 bombardıman sırasında meydana gelen patlamalar Suruç’tan da duyuldu ve Türkiye tarafında tedirginliğe neden oldu.

Türkiye sınırına yakın noktalardaki IŞİD hedeflerinin vurulduğu bombardıman sırasında sınırı aşan bazı zırhlı araç parçaları ise sınır hattındaki Kendirci Mahallesi’ndeki boş arazi ve evlere isabet etti. Kimsenin yaralanmadığı olayın ardından sınır hattında önlemler artırıldı. Bombardıman sonrası IŞİD militanları ile YPG güçlerinin Mürşitpınar Sınır Kapısı’na yakın bir noktada çatıştıkları ise Türkiye tarafından da görüldü.

IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar Mürşitpınar sınır kapısının yaklaşık 100 metre ilerisinde yoğunlaştı. TSK’ya ait tank ve hava savunma sistemleri sınır hattında hazır vaziyette bekletiliyor.

YPG güçlerinin çatışma sırasında dinlenirken çekilen görüntüleri, ajanslara yansıdı.

Anadolu Ajansı, terör örgütü IŞİD ile Kürt gruplar arasında, Kobani’de (Ayn el Arap) günlerdir devam eden çatışmaların cep telefonu ile çekilen fotoğraflarına ulaştı. Fotoğraflarda, Suriye’deki silahlı muhalif gruplardan Rakka Devrimcileri destekli bazı Kürt grupların, öldürülen IŞİD üylerinin cesetlerini, araçlar ile Kobani’nin merkezinde dolaştırdıkları görülüyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz