15.8 C
Lefkoşa
12 Nisan 2021 Pazartesi

TÜRKİYE ve AZERBAYCAN ORTAK KARABAĞ FİLMİ YAPILACAK

TÜRKİYE ve AZERBAYCAN ORTAK KARABAĞ FİLMİ YAPILACAK

Türkiye film sektöründe faaliyyet göstermekte olan bazı uzmanlar Azerbaycan Devlet Televizyon ve Radio Yayınları Kurumu olan AzTV ve Türkiye’nin Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında işbirliği protoklü imzalanmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi uzmanları, Azerbaycan Teleradio Akademisi öğrencilerine, gazetecilere, aynı zamanda Azerbaycan’da medya alanında çalışan tekiknik kadroya çevirimiçi eğitimler verecek.

8-19 Mart 2021’de başlayacak olan eğitimleri, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin Gazeteceilik Fakülesi kontrolünde, Üniversite Sürekli Eğitim Merkezi verecek. Eğitimi başarıyla bitiren katılımcılara sertifikatlar sertifika alacaklar.

Söz konusu kursa katılacak olan kanal çalışanlarının da desteği ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi uzmanları ve AzTV mensuplarının işbirliği ile Karabağ’da yaşanan hadiseleri konu alan belgesel filimi çekimi yapılacaktır.

Ana Sayfa DÜNYA TÜRKİYE ve AZERBAYCAN ORTAK KARABAĞ FİLMİ YAPILACAK

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CORONAVİRUS PANDEMİ SÜRECİ VE STRATEJİK PLANLAMA

   Bugün içinden geçtiğimiz, fiziksel-biyolojik, psikolojik, sosyolojik, kültürel, siyasal, iktisadi vd. sonuçları olan Coronavirus Pandemi Krizi günlerinin etkisi altında bulunan kamu ve özel kesimlerdeki tüm...