20.8 C
Lefkoşa
19 Nisan 2021 Pazartesi

ÜÇ GÖNÜLLÜ İLİK NAKLİ BEKLEYEN HASTALARA KÖK HÜCRE BAĞIŞINDA BULUNDU

2000 YILINDAN BUGÜNE KADAR 73 KIBRISLI TÜRK DONÖR, İLİK/KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPTI
Kemal Saraçoğlu Vakfı donör arşivine örnek vererek kayıt yaptıran 3 gönüllü Fatoş Hacıoğlu, Sevgi Özbarışçı ve Elçin Alıkan, ilik nakli bekleyen hastalara kök hücre bağışında bulundu.
Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Dünya İlik Bankası donör arşivine kayıt olmuş 3 gönüllü bağışçı, Ekim ve Kasım aylarında uyumlu oldukları hastalar için kök hücre bağışı yaptı.

Kemal Saraçoğlu Vakfı yetkilisi Suzan Gürel, vakfın sloganı olan “Kanseri yaşamadan sorumluluk hissedebilmek erdemdir” ilkesini benimseyerek, böylesi anlamlı bir bağış ile hastalarına tamamen gönüllük çerçevesinde el uzattıkları için donörlere teşekkür etti.
Gürel, 2000 yılından bugüne kadar 73 Kıbrıslı Türk donörün, tamamen gönüllü olarak ilik/kök hücre bağışı yaptığını belirtti.

Suzan Gürel, şöyle devam etti:
“2000 yılından bu yana Kemal Saraçoğlu Vakfı ve Karaiskakio Vakfı iş birliğiyle gönüllülerden Dünya İlik Bankası için numuneler alınmakta. 18-45 yaş arası, KKTC Kimlik Kartı’na sahip, daha önce bu amaç için örnek vermemiş sağlıklı bireylerden alınan kan veya tükürük örneğiyle özelde kendi ülkemizdeki, genelde ise Dünyadaki ilik/kök hücre nakli ihtiyacı olan hastalara yardım eli uzatmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz”

Ana Sayfa GÜNDEM ÜÇ GÖNÜLLÜ İLİK NAKLİ BEKLEYEN HASTALARA KÖK HÜCRE BAĞIŞINDA BULUNDU

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Polisiye Olaylar

Sokağa çıkma yasağı kapsamında bugün 12:00 - 18:00 saatleri arasında Lefkoşa genelinde, Lefkoşa Kaymakamlığı ve Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimler gerçekleştirildi. Denetimler sonucu sokağa çıkma...