19.5 C
Lefkoşa
1 Aralık 2020 Salı

UKÜ, Meme Kanseri Farkındalık Ayı Nedeniyle “UKÜ Farkında” Temasıyla Etkinliklere Katıldı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında meme kanserine dikkat çekmek amacıyla bir çalışma başlattı.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmada, UKÜ akademik ve yönetsel kadro çalışanları tarafından meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak ve yardım yapmak amacıyla tişört alımı gerçekleştirildi.

UKÜ tarafından yapılan açıklamada, üniversite akademik ve yönetsel çalışanların meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtarması konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Meme Kanser Farkındalık Ayı temasında tasarlanan pembe tişörtlerden satın aldıkları belirtildi.

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında Kanser Hastalarına Yardım Derneği öncülüğünde sürdürülen farkındalık etkinlikleri tüm ülkede birçok kurum ve kuruluşun katkıları ile devam ediyor.

Ana Sayfa GÜNDEM UKÜ, Meme Kanseri Farkındalık Ayı Nedeniyle “UKÜ Farkında” Temasıyla Etkinliklere Katıldı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KAZI KAZAN “ŞANSLI KUTU” TALİHLİSİ LEFKOŞA’DAN ÇIKTI, 125 Bin TL İKRAMİYE...

KAZI KAZAN “ŞANSLI KUTU” ŞANS OYUNU İKİNCİ BÜYÜK İKRAMİYESİNİ BUGÜN KAZANDIRDI Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Piyangolar Birimi tarafından 1 yıldır satışı devam eden Kazı Kazan...