28 Mart 2016 Pazartesi, 22:38

Van’da PKK operasyonu

VAN’ın merkez İpekyolu İlçesi’nde eylem hazırlığındaki PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonda 1 terörist öldürüldü, biri de yaralı olarak ele geçirildi.Bölgede meydana getirilen aramalarda ise aş damı tüpüne yerleştirilmiş el inşası patlayıcı, anti tank mayını ile tabanca ve cephane ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Istihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, çağ tün ezanı saatlerinde hususi harekat polislerinin de katılımıyla ilçeye ilişkin Bostaniçi Mahallesi’nde aksiyon hazırlığında bulunan teröristlere müteveccih operasyon düzenledi. Geçiş güzergahı bulunan yola el inşası patlayıcı yerleştiren teröristler, asayiş güçlerine el bombasıyla saldırdı. Polis ekiplerinin aceleten yanıt vermesi karşı arbede çıktı. Çıkan çatışmada, birlikte yıldırıcı öldürüldü, birlikte yıldırıcı de yanık kendisine ele geçirildi.

Bölgede kontrol işleyen asayiş güçleri, kere ve rögara yerleştirilmiş içinde el inşası patlayıcı mevcut aş damı tüpü, anti tank mayını, dü el bombası, tabanca ve bu silaha ilgilendiren cephane buldu. Uzaktan kumandalı düzeneğe erbap bulunduğu belirleme edilen patlayıcılar, tahsil edilen önlemlerin arkası sıra atıl duruma getirildi.

Kaynak: DHA

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz