36.4 C
Lefkoşa
26 Temmuz 2021 Pazartesi

WASHİNGTON’ ASKER SOKAKTA

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’da askerler artık şehirde de silahla dolaşıyor. Silahlı grupların yürüyüş hazırlığında olduğu, Antifa’nın da karşı eylem planladığı iddia ediliyor.

ABD’de kongrede yaşanan olayların ardından Washington’da önlemler arttı. Başkentin caddelerinde artık silahlı askerler geziyor.

Washington’da trafik sorunu da yaşanıyor. Çünkü kentin kuzey bölgesindeki yolların büyük bölümü araçların geçişine kapatıldı. Amerikan Kongresi’ne çıkan 22. cadde de kapatılmış durumda. Amerikan ordusu zırhlı personel taşıyıcıları ile caddeleri tutuyor.

Silahlı grupların eylem yapacağı bilgisi var

Düne kadar yalnız kongre yerleşkesinde silahla dolaşan ulusal muhafızlar artık başkent Washington caddelerinde de eller tetikte bekliyor. Yalnız silahlı grupların değil Antifa’nın da karşı eylem hazırlığında olduğuna dair bilgiler paylaşılıyor.

Silahların gölgesinde yaşam devam ediyor

Amerikalılar Washington’da silahların gölgesinde hayatına devam ediyor. Kimi ABD vatandaşları önlemleri yerinde bulurken, kimi ise önlemlerin siyasi amaçlı olduğunu ve Trump’ın oylarının çalındığını düşünüyor.

Olağanüstü tedbirlerin yemin töreninden bir gün sonrasına dek devam edeceği belirtiliyor.

 

KAYNAK:TRT

Ana Sayfa DÜNYA WASHİNGTON' ASKER SOKAKTA

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 25 TEMMUZ 2021 PAZAR

Rum kesiminde son 24 saatte 73 bin 053 test yapıldı, 727 yeni vaka tespit edildi, 2 yeni can kaybı meydana geldi. Salgının başlangıcından bu yana...