Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.07 Mart 2018 Çarşamba, 11:23

WhatsApp Çalıntı İddiası!

BlackBerry, yakın bir zamanda Facebook ve yan kuruşlarına dava açtığını açıkladı; BBM olarak bilinen BlackBerry patentli ve patent korumalı Messenger uygulamasının bazı özelliklerini Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın kopyaladığını iddia etti.BlackBerry Facebook ve yan kuruluşlarına açtığı dava detayları

BlackBerry, Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının BlackBerry için kritik başarıyı getiren BlackBerry ürünlerini sağlayan bir dizi güvenlik özelliklerini, kullanıcı arabirimini ve işlevsellik özelliklerini kullandığını iddia ediyor. Ayrıca kendi geliştirdiği şifreleme birimini de kullandığını iddia etti.

blackberry facebook

 

BlackBerry davası hakkında yorum yapan Facebook, “BlackBerry davası maalesef mesajlaşma işinin mevcut durumunu yansıtıyor. Yenilik yapma çabalarından vazgeçtikten sonra BlackBerry, şimdi başkalarının yeniliğine vergi istiyor. Savaşmak niyetindeyiz” açıklamasında bulundu.

Daha önceden de Nokia’nın “baz” istasyonlarında bulunan ve lisans hakları BlackBerry’e ait olan birtakım yazılımları izinsiz kullanması sonucunda yine patent davası açmıştı. Davayı kazandıktan sonra Blackberry, yüklü bir tazminat aldığını da biliyoruz.

Son olarak BlackBerry, 2016’da Çok uluslu Çinli şirket olan TCL’ye BlackBerry markalı telefonlar tasarlama, üretme ve satma haklarını sattı. Sattıktan sonra şirket, yazılım ve mobil güvenlik ürünleri ile uğraşıyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz