03 Mart 2020 Salı, 11:39

Yazar Dr. Turgül Tomgüsehan’a İstanbul’da yoğun ilgi

Sırlar Adası romanıyla kitap severlerden büyük ilgi ve beğeni alarak sevilerek takip edilen ,Girne Emniyet müdürlüğünde Polis Baş Müfettişi olarak görev yapan yazar Dr. Turgül Tomgüsehan İstanbul’da Pendik’te okurlarıyla imza gününde buluşduTürkiyenin saygın yayınevlerinden Postiga Yayın evinden çıkan Sırlar Adası isimli romanıyla kitap severler tarafından büyük beğeni toplayan ,romanı KKTC’de en çok satan kitaplar arasında birinci olan Türkiye’de her geçen gün daha çok ilgi gören romanın 2.baskısı yapılan KKTC’li yazar Dr.Turgül Tomgüsehan İstanbul’da Pendik’de Elif Kitap Evinde okurlarıyla imza gününde buluşdu.

Tanıtım ve İmza gününe eşi Av.Nermin Tomgüsehan ile birlikte gelen Yazar Dr.Turgül Tomgüsehan okurlarından yoğun ilgi gördü.

Moderatörlüğünü Sibel Sümeyra Erdem yaptığı Elif Kitap Evinin katkıları ile İstanbul Pendik Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür salonunda düzenlenen Sırlar Adası tanıtım ve imza günü dolayısıyla kıs abir konferans veren yazar Tomgüsehan konuşmasına İdlib’te şehit düşen kahraman Türk askerine allahtan rahmet dileyerek başladı.
Yazar şu an Türk askerinin kuzey Suriye’de sağlamaya çalıştığı huzur ortamını en iyi anlayanların Kıbrıs Türkleri olduğunu söyledi. 1963’ten 1974’e kadar tıpkı şimdi İdlib’e sıkışan sivil insanların bir benzerini Kıbrıs’ta yaşayan bir ailenin ferdi olduğunu hatırlatan yazar 1974’te Türk askerinin müdahalesi ile kurtarıldıklarını hatırlattı. Dünyan özgürlüğün güvenliğin hayat ve vücut bütünlüğünün korunmasının ne demek olduğunu görmek isterse KKTC ye bakması gerekir dedi. Yazar 1974 den beri Kıbrıs’ın kuzeyinde tüm kıbrıslı Türklere özgür bir vatan yaratan Türk askerine ve milletine minnettarlığını ileterek bu süreçte Suriye de başlatılan hareket için Allah’ın Türk milletinin yanında olmasını diledi. Ayrıca yazar gönlünün ve kalbinin Türkiye ile birlikte olduğunu söyleyerek Sırlar Adası ile ilgili tanıtımı yaparak Doğu Akdeniz’de yaşanmakta olan son gelişmeler ile ilgili olarak da sorulan sorulara cevap verdi.
Daha sonra Elif Kitap evinde okurlarına Sırlar Adası adlı romanını imzalayan Yazar Tomgüsehan Türkiyenin çeşitli illerinden gelen davete teşekkür ederek önümüzdeki aylarda Türkiye’de İmza günlerinde okuyucularıyla birlikde olmaya ,KKTC tanıtımına katkı koyacak çalışmalarını sürdüreceğini belirterek Türkiyede gösterilen ilgiye misafirperverliğe teşekkür etti

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz