12.8 C
Lefkoşa
5 Aralık 2020 Cumartesi

YDP Sağlık Alanında Yapılan Harcamalarla İlgili Meclis Araştırma Önergesi Verecek

ÖNDER: “YERLİ ÜRETİM ‘ELEKTRONİK BİLEZİK’ VARKEN VE ÜSTELİK BİR ÜNİVERSİTEMİZE BU KONUDA SİPARİŞ VERİLMİŞKEN, BU ELEKTRONİK BİLEZİKLERİN YURT DIŞINDAN ALINMASINI ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ.”

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) hükümetin “elektronik bilezik” uygulaması ile evde karantina uygulamasını başlatmasını oldukça olumlu bir adım olarak görüp ve desteklediğini bildirdi.

YDP Genel Başkan Yardımcısı Ali Akın Önder, yaptığı yazılı açıklamada, “Ne var ki, yerli üretim ‘elektronik bilezik’ varken ve üstelik bir üniversitemize bu konuda sipariş verilmişken, bu elektronik bileziklerin yurt dışından alınmasını anlamakta güçlük çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Önder açıklamasında, “Ülkemizde evde karantina için açılan ihalede yerli bir üreticimiz verdiği ilanda ‘tüm şartları yerine getirdik, hatta sunum bile yaptık’ diyor. Bu topraklarda bu ürünleri yokluk içinde üreten insanlara sahip çıkmak varken yetkililerimiz bu malı hangi gerekçe ile dışarıdan alım yapma gereği duydu?” sorusunu yöneltti.

YDP’nin pandemi döneminde sağlık alanında yapılan uygulama ve harcamalar için, bu hafta Meclise bir araştırma önergesi vereceğini kaydeden Önder, Meclisteki bütün partileri bu araştırma önergesine “evet” demesini umut ettiklerini belirtti.

Ana Sayfa EKONOMİ YDP Sağlık Alanında Yapılan Harcamalarla İlgili Meclis Araştırma Önergesi Verecek

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Güney Kıbrıs Kovid-19 Durumu 4 Aralık 2020 Cuma

Güneyde bugün 3 ölüm haberi var... Toplamda 9 bin 562 test yapıldı, 289 kişide koronavirüs pozitif tanısı saptandı. Güney Kıbrıs’ta son 24 saatte yapılan 9 bin...